Պարետը զայրացել է. Երևանում 500 խանութներ և տնտեսվարողների գործունեություն կդադարեցվի
Իրազեկման աշխատանք' հազարավոր տնտեսվարողների հետ։ Մշտադիտարկման աշխատանք' շուրջ 2500 տնտեսվարողի մոտ։ Գործունեության ժամանակավոր կասեցում է կիրառվել Երեւանի եւ մարզերի շուրջ 500 տնտեսվարողի հանդեպ' արձանագրված խախտումների հիմքով։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնից: «Իրազեկման աշխատանք' հազարավոր տնտեսվարողների հետ։ Մշտադիտարկման աշխատանք' շուրջ 2500 տնտեսվարողի մոտ։ Գործունեության ժամանակավոր կասեցում է կիրառվել Երեւանի եւ մարզերի շուրջ 500 տնտեսվարողի հանդեպ' արձանագրված խախտումների հիմքով։ Թեժ գծով եւ առցանց ստացված բողոքները դիտարկումների համար հիմք են ընդունվում։ Աշխատանքներ են տարվում ԱԱՏՄ վերահսկողության բոլոր ոլորտներում։ Վերահսկողության դիտակետում են թե խոշոր տնտեսվարողներ' սուպերմարկետների ցանցերի մասնաճյուղեր, արտադրություններ, շինարարություն, այնպես էլ փոքր օբյեկտներ' վարսավիրանոցներ, ատամնաբուժարաններ եւ այլն։ Պարետի մայիսի 15-ի միաժամանակ 2 որոշմամբ՝ կասեցում է կիրառվում եւս 47 եւ 12 տնտեսվարողի հանդեպ։ SKIP STOPPED Պարետի որոշմամբ սահմանված նորմերի կատարումը ենթակա է պարտադիր կատարման բոլոր տնտեսվարողների կողմից։ Դրանց չկատարումը ենթադրում է վարչական պատասխանատվություն։ Կորոնավիրուսի Covid19 տարածումը նվազեցնելու նպատակով սահմանված նորմերին առնչվող