Մեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԻրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞«40 տարեկանում մայրանում եմ, անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ նրան տեսնելու». Լիլի ՄորտոՃապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ ՍավգուլյանՊոպուլիզմով ընտրություն չեն հաղթում՝ հանրությանը պետք են իրագործելի լուծումներ․ Նաիրի Սարգսյան Բա, Բայդենի խորուրդը ի՞նչ եղավ. Մհեր ԱվետիսյանԹե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ». Էդմոն Մարուքյան
ՀՀ ոստիկանությանը հաջողվեց լուծել բարդագույն խնդիրը
Պարետի որոշմամբ մայիսի 18-ից դրսում դիմակ կրելու պարտադիր պահանջ էր սահմանվել: Սահմանվել էր նաև տրանսպորտից անվտանգ օգտվելու կանոնները: Կանոնները չպահպանելը ենթադրում է բավական մեծ տուգանք, իսկ վերահսկողությունը վերապահված է ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներին: Բայց մինչ գործը տուգանելուն կհասնի, ոստիկանությունը լայնածավալ և պատշաճ իրազեկման աշխատանքեր իրականացրեց, որը կարծես, արդեն իսկ տվել է իր պտուղները:
Մեր դիտարկումները ցույց տվեցին, որ այսօր՝ մայիսի 18-ին մայրաքաղաքում դժվար էր գտնել հասարակական տրանսպորտից օգտվող մարդկանց, կամ վարորդների, որոնք դիմակ ու ձռնոց չկրեին: Այսինքն, կարող ենք հստակ արձանագրել, որ քաղաքացիները ականջալուր են եղել ոստիկանության իրազեկումներին և սկսել են պահպանել անվտանգության բոլոր կանոնները:
Ուրախալի է, որ հսկայածավալ համապետական այս միջոցառման մասին ոստիկանության իրազեկումները հասել է հասարակության բոլոր շերտերին: Համաձայնեք, որ սա նմանը չունեցող առաջին խոշորամասշտաբ և իր տեսակով յուրահատոկ միջոցառում էր, որը, փաստորեն, կարելի է հաջողված համարել: