Ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. 46-ամյա վարորդը Mercedes-ով բախվել է հողաթմբերին ու քարերին և հայտնվել դաշտում. 3 վիրավորներից մեկը երեխա է
Երեկ՝ հուլիսի 20-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18։45-ի սահմաններում Գեղհովիտ գյուղի բնակիչ՝ 46-ամյա Սամվել Բ-ն իր վարած Mercedes մակնիշի ավտոմեքենաով Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 9 կմ հատվածում դեռևս անհայտ հանգամանքներում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել հողաթմբերին ու քարերին և հայտնվել դաշտում։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդ Սամվել Մ-ն, նրա ուղևորներ՝ 41-ամյա Արթուր Պ-ն և 6-ամյա Նարե Բ-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Մարտունի» բժշկական կենտրոն։ Դեպքի վայր են ժամանել Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 4-րդ վաշտի 1-ին դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Էդգար Սուսլիյանի, դասակի հրամանատար Արա Շահնազարյանի գլխավորությամբ։ Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարել է նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Ներսիկ Գրիգորյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիրավոր Նարե Բ-ն և վարորդ Սամվել Բ-ն հայր ու աղջիկ են։ Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով: Լուսանկարները և տեսանյութը՝ Գևորգ Ղազարյանի © shamshyan.com