Հայաստանում արտակարգ դրությունը երկարաձգելու մասին. պարետ
Այսօր Հայաստանում համաճարակաբանական իրավիճակը գնահատվում է որպես չափավոր բարդության աստիճանի, առողջապահական համակարգի համար իրավիճակը լիովին վերահսկելի է: Այս մասին հուլիսի 29-ին պարետատան նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը:
Նա հավելեց, որ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմն ավարտվում է օգոստոսի 12-ին, քննարկման փուլում է դրա ժամկետները երկարացնելու հարցը:
«Ամեն ինչ կախված կլինի երկրի համաճարակաբանական պատկերից: Անորոշ իրավիճակը դեռ պահպանվում է՝ համավարակի երկրորդ ալիքի հավանականությամբ: Պարետի գրասենյակը կառավարման պլան է մշակում՝ հիմնվելով կայուն իրավիճակի պահպանման անհրաժեշտության վրա»,- ասաց Ավինյանը:
Ըստ նրա՝ մոտ ապագայում մանրամասն տեղեկատու կհրապարակվի պետության արձագանքման ու այն մասին, թե ինչ միջոցներ են ձեռնարկվելու: «Մշակվում է կրթության ոլորտում կառավարման նոր մոդել, որը վերաբերում է ուսումնական հաստատությունների աշխատանքին: