Արցախի «Արդարություն» կուսակցությունը խորը մտահոգություն է հայտնում կրթական ծրագրերի և չափորոշիչների վերաբերյալ
Հայաստանի Հանրապետությունում հանրակրթության պետական առարկայական չափորոշիչների և օրինակելի ծրագրերի նախագիծը ներկայացնելուց կարճ ժամանակ անց մասնագետների շրջանում սկսվեցին բուռն քննարկումներ:
Արցախի «Արդարություն» կուսակցությունը բազմաթիվ նամակներ է ստանում հասարակության լայն շրջանակներից, ծնողներից, որոնց խիստ անհանգստացնում է մատաղ սերնդի կրթությունն ու դաստիարակությունը:
Հաշվի առնելով նախագծում տեղ գտած բազմաթիվ իրարամերժ բովանդակային փոփոխությունները՝ Արցախի «Արդարություն» կուսակցությունը իր խորը մտահոգությունն է հայտնում այս ծրագրերի և չափորոշիչների վերաբերյալ:
Կուսակցությունը գտնում է, որ կասկածելի, գիտականորեն չհիմնավորված ծրագրերի ներդրումը խիստ վտանգավոր է ազգային անվտանգության տեսանկյունից, քանզի երեխաների հետ տարված նույնիսկ կարճաժամկետ աշխատանքը բավարար է լինելու հային ոչ հարիր գաղափարախոսության հիմքը դնելու համար։ Զարմանալի է, որ առ այսօր Արցախի Հանրապետության ԿԳՄ նախարարությունը որևէ հայտարարությամբ հանդես չի եկել, ինչի պատճառով բազմաթիվ հարցեր են բարձրանում․