Ավտովթարի հետևանքով մահացել են Արմեն Մարությանի և Ալլա Սահակյանի դուստրը, նրա ամուսինն ու երեխաները
SHAMSHYAN.com-ը հայտնել է, որ երեկ՝ օգոստոսի 9-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 16:00-ի սահմաններում Երևան-Երասխ-Մեղրի ավտոճանապարհի 182-րդ կմ հատվածում բախվել են Toyota մակնիշի և «Mercedes» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենաները:
Toyota-ն վարել է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ 49-ամյա Միհրան Գյուլզադյանը, իսկ Mercedes-ը վարել է Արարատի մարզի Նորամարգ գյուղի բնակիչ՝ 61-ամյա Աշոտ Գևորգյանը։
Վթարի հետևանքով տեղում մահացել են Toyota-ի վարորդ Միհրան Գյուլզադյանը, ուղևորներ՝ վարորդի կինը, Երևանի բնակիչ, 37-ամյա Թամարա Մարությանը և նրանց երեխաները՝ 15-ամյա Նարեկ և 9-ամյա Արմեն Գյուլզադյանները։
Tert.am Life-ին հայտնի է դարձել, որ մահացածները ՀՀ վաստակավոր արտիստներ Արմեն Մարությանի և Ալլա Սահակյանի դուստրը, նրա ամուսինն ու երեխաներն են: Տեղեկությունը հաստատեցին Սունդուկյան թատրոնի նրանց գործընկերները, որտեղ նրանք աշխատում են: