Խոշոր ավտովթար Հայաստանում. 2 ոստիկանի տեղափոխել են հիվանդանոց
shamshyan.com- գրում է.
Այսօր՝ հունվարի 19-ին, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 13:30-ի սահմաններում Հայկաշեն գյուղի բնակիչ, 25-ամյա Գրիշա Վարդանյանը իր վարած Ford Focus մակնիշի ավտոմեքենայով Էջմիածին-Մարգարա ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել ճամփեզրին գռնվող ծառին, ապա գազատար խողովակին և հայտնվել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դուրս:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդ Գ. Վարդանյանը, ուղևորներ, Արագած գյուղի բնակիչ, 26-ամյա Նվեր Գրիգորյանն ու Գայ գյուղի բնակիչ, 26-ամյա Սաբրի Ավդոյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոն:
Վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և օպերատվիվ են գործել «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոնի բժիշկները: Օպերատիվորեն ժամանել են ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի 1-ին դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Գրիգոր Պողոսյանի, դասակի հրամանատար Մառլեն Սարգսյանի գլխավորությամբ: Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարել է նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Նարեկ Պետրոսյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում: Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վարորդ Գ. Վարդանյանն ու վիրավորներից Ն. Գրիգորյանը աշխատում են ոստիկանության Վաղարաշապատի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում ՝ որպես օպերլիազորներ: