Ավտովթար Արարատի մարզում. 29-ամյա վարորդը Porsche Cayenne-ով 160 մետր մի քանի պտույտ շրջվելով հայտնվել է դաշտում
Այսօր՝ հունվարի 23-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Ժամը 19:30-ի սահմաններում, Վայոց ձորի մարզի Ելփին գյուղի բնակիչ, 29-ամյա Վաղարշակ Խաչատրյանը՝ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 27 կմ հատվածում, դեպի Երևան ընթանալիս, իր վարած Porsche Cayenne մակնիշի 11 XՏ 117 համարանիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել բետոնե արգելապատնեշներին և մոտ 160 մետր մի քանի պտույտ շրջվելով, գլխիվայր հայտնվել դաշտում:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդ Վ. Խաչատրյանը օպերատիվորեն դեպքի վայր ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Արտաշատի թիվ 23 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի հրշեջ-փրկարարների խմբի պետ Սերգեյ Սեխլեյանի գլխավորությամբ դուրս է բերվել ավտոմեքենայից, և օպերատիվորեն դեպքի վայր ժամանած Արտաշատի հիվանդանոցի բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնությունը ստանալուց հետո շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, այնուհետև ճանապարհային ոստիկանների ու քաղաքացիների օգնությամբ քարշակի միջոցով դարձի են բերել ավտոմեքենան և տեղափոխել անվտանգ վայր: