Նիկոլ, դու այլևս փրկության օղակ չունես. Աննա Մկրտչյան
ՀՀԿ անդամ Աննա Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
«Վստահ էի, որ նախագահ Սարգսյանի հարցազրույցը վախը խիստ ուժեղացնելու էր Հայաստանը թուրքի առաջ ծնկի բերած ու մեր երկիրը բացառապես վաճառքի օբյեկտ դիտարկող որոշ մարդանմանների մոտ։ Բայց, որ հարցազրույցից առաջ հրապարակված նախագահի նկարներն ու անոնսն էլ անկառավարելի ցնցումների պատճառ են, դա նորություն էր։
ստյոպա սաֆարյան անուն ազգանունը շատ բացասական հիշողություններ է արթնացնում հայ հանրության մոտ։ Դրանք բոլորը ստորությունների, ու անհատակ ստերի հետ են կապված։ Մարտի 1-ին ամբողջությամբ կեղծիք տարածելուց մինչև վիժվածք նիկոլին հանուն փողի ծառայելը։
Այս ամենի հետ զուգահեռ, ստյոպա սաֆարյան կոչվածն իր ամբողջ կեղծիքով ու Հայաստանի նկատմամբ տածած ատելությամբ ավելին չէ, քան վիժվածքի տված թուլափայով ֆեյք աշխատացնող անդեմ կենդանիները։
Դրա համար պատասխանս ոչ թե գլխավոր վախկոտի ածանցյալներին է լինելու, այլ վախի կենտրոնական սուբյեկտին։
Նիկոլ, դու այլևս փրկության օղակ չունես։ Դու մինչև 2018-ը ավերում ու ոտնձգում էիր մեր պետության գոյության համար կարևոր երևույթները։ Փորձում էիր պախարակել մեր պետությանն անհրաժեշտ մարդկանց։ 2018-ից հետո ակտիվորեն անցար կործանման փուլին։
Դու ուղղակի չես թողնելու քո զավթած աթոռը։
Դու ուղղակի չես հետևելու մեր պետության ավերմանը։
Անփառունակ կյանքիդ ընթացքում մեր երկրին ու Արցախին պատճառած վնասներիդ դիմաց պատասխան ես տալու։ Պատասխանատվությունդ էլ համապարփակ ու աներկբա է լինելու։
Քո տականքությունն ենք այսուհետ օրինակ բերելու՝ որպես հային իր հայրենիքից զրկող ամենակործանարար նզովք։
Նիկոլ, քեզ հետ ես տանելու նաև անհայրենիք ստյոպիկների, մարդկությանն անհայտ արման բաբաջանյաններին ու մնացյալ մակաբույծներին, ովքեր մեր հայրենիքը ցանկացել են վերածել անբուժելի ատելության բնակավայրի։
Ու իրար հետ, բայց տարբեր բանտախցերում շարունակելու եք տանջվել այն մտքից, որ նաև նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհիվ ձեզ չհաջողվեց։
Ավելի բարձր պարգևավճար լափող թափթփուկների հաջորդ խմբաքանակին էլ սպասում ենք ամբողջական հարցազրույցի հրապարակումից հետո, որոնց անկանոն մլավոցները կլինեն նույնքան անպետք ու չնչին, որքան վիժվածքի կյանքն է հիմա ու այսուհետ»: