Արտակարգ դեպք Երևանում.անասնագոմում հայտնաբերվել է քաղաքացու դի
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության   Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների  քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանություն հատկանիշներով: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, փետրվարի 15-ին՝ առավոտյան ժամը 06:15-ի սահմաններում, ոստիկանության Մաշտոցի բաժին ահագանգ է ստացվել, որ Մարտիրոսյան փողոցի  թիվ  1 հասցեում գտնվող անասնագոմում գերանից պարանով կախված դի կա:  Նշված վայր է ժամանել ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետի տեղակալ Ասատրյանի գլխավորությամբ:
Ոստիկանները անասնագոմում հայտնաբերել են Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 37-ամյա Սուխոռուկովի դին: Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Պարզվել նաև, որ նրան կախված վիճակում հայտնաբերել է Կոտայքի մարզի բնակիչ, 40-ամյա Ս. Շ.-ն, ով էլ ահազանգել է ոստիկանություն: