Խոշոր ավտովթար Հայաստանում. կան վիրավորներ
Այսօր՝ փետրվարի 20-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում:   Ժամը 08:30-ի սահմաններում, Գյումրի-Արմավիր ավտոճանապարհի 40 կմ հատվածում բախվել են Շիրակի մարզի բնակիչներ, 26-ամյա Էլբակ Ա.-ի վարած Mercedes մակնիշի և  30-ամյա  Կարեն Շ.-ի վարած ԳԱԶ-3302 մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով Էլբակ Ա.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Թալինի բժշկական կենտրոն, իսկ Կարեն Շ.-ն՝ Գյումրում բժշկական կենտրոն:
Օպերատիվորեն դեպքի վայր են ժամանել Ճանապարահային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Վաչե Մալաքյանի, դասակի հրամանատար Պետրոս Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Ժամանել են նաև նույն վաշտի ավագ հետաքննիչներ Դավիթ Ավետիսյանն ու Նաիրի Գասպարյանը:
Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարել է Ն. Գասպարյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ բախման հետևանքով ԳԱԶ-ը կողաշրջվել է, իսկ Mercedes-ը բախվել է երկաթե արգելապատնեշին և վերածվել մետաղե ջարդոնի:   Լուսանկարները՝ Խաչիկ Գևորգյանի