Ով կփոխարինի Օնիկ Գասպարյանին. շրջանառվում են անուններ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ինչպես հայտնի է, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է ստորագրել ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին աշխատանքից ազատելու առաջարկը: Չնայած նախագահն առաջարկը դեռևս չի ստորագրել, այնուամենայնիվ, իշխող ուժն արդեն իսկ քննարկում է, թե ով է լինելու ԶՈՒ ԳՇ հաջորդ պետը:
Factor.am-ի տեղեկություններով՝ այս պահին դիտարկվում է երկու անուն՝ ԳՇ պետի տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանի, որը ի դեպ, չէր միացել Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին, և ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահոսկողական ծառայության պետ Ջալալ Հարությունյանի թեկնածությունը: Հավելենք, որ ըստ օրենքի, եթե նախագահը եռօրյա ժամկետում չի ներկայացնում վարչապետի առաջարկի շուրջ իր առարկությունները, ապա Գասպարյանի աշխատանքից ազատումն ուժի մեջ է մտնում: Եթե նախագահն առարկություններ ներկայացնի, վարչապետը հնգօրյա ժամկետում պետք է ներկայացնի իր հիմնավորումները: