Ռազմական ոստիկանությունը ճնշումներ է գործադրում Արցախի ՊԲ սպաների դեմ, որոնք միացել էին Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին․ Mediaport
Ռազմական ոստիկանությունը ճնշումներ է գործադրում Արցախի ՊԲ սպաների դեմ, որոնք միացել էին Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Mediaport Տելեգրամյան ալիքից։
Հայաստանի ռազմական ոստիկաության պետ Աշոտ Զաքարյանի հրամանով՝ շարունակում են ճնշումները Արցախի Պաշտպանության բանակի սպաների դեմ, որոնք միացել էին Նիկոլ Փաշինյաի հրաժարականի պահանջով բանակի հայտարարությանը:
Այս պահին ծառայությունից հեռացրել են ՊԲ ստորագրությունների հավաքագրման գլխավոր կազմակերպչի եղբորը, ով Ստեփանակերտի Ռազմական ոստիկանության կայազորի քրեական հետախուզության պետն էր: Մյուս սպաներին քրեական գործեր հարուցելու սպանալիքով ստիպում են հրաժարվել ստորագրություններից և հրապարկավ հայտարարել, թե իբր փոշմանել են:
Ընդ որում, Արցախում քննիչները հրաժարվում են սպաների դեմ տարատեսակ գործեր կարելուց և գործընթացը ուղիղ կառավարվում են Հայաստանի քննչական մարմինների կողմից։
Նշենք, որ բանակի դեմ ճնշումների գործընաթացը համակարգում է անձամբ Անդրանիկ Քոչարյանը, որը փաստացի ղեկավարում է ՌՈ-ն՝ իր հովանավորյալ Զաքարյանի միջոցով: