Նիկոլ VS Խաչիկ. Յո՞ երթաս, հայ ժողովուրդ
Պատերազմի մասին դժվար է գրել, հատկապես այն պարագայում, երբ ապաշնորհ ղեկավարների ազգակործան գործունեության շնորհիվ Հայրենիքի մի ստված մասը այլևս կորուսյալ է, սակայն պարտավոր ենք երբեմն ընդգծել այն տղաների հերոսական ուղին, ովքեր վայրկյան անգամ չվարանեցին և մեկնեցին առաջնագիծ՝ երկիրը պահելու:
Անամոթ ու սրիկա մի զանգված կա, ով հետույքն էլ կբացի ազգակործան դավաճանի համար, մի մարդու, ով հազարավոր երեխաների գլուխ կերավ, սակայն այժմ ոչ միայն դեռևս երկրի ղեկավար է, այլև սրիկայաբար, անամոթաբար հավակնում է արտահերթ ընտրություններում մասնակցել և անգրագետ, անհայրենիք թշվառների մի հսկա զանգված դեռևս աջակցում է նրա վերարտադրությանը:
Ես մի դետալ ընդամենը կբերեմ, որպեսզի ամեն ինչ հասկանալի լինի, երբ սրիկայի ֆաս հրամանով ֆեյքազոմբիազանգվածը հարձակվում է, ասենք, Հայոց Արծիվների և նրա առաջնորդ Խաչիկ Ասրյանի վրա, որևէ անգամ մտքում փորձե՞լ եք այս երկու անհատներին համեմատել:
Նիկոլը՝ իր ՔՊ անհայրենիք, փնթի զանգվածով իբր ջոկատ կազմեց, ովքեր Գորիսից այն կողմ չգնացին, Խաչիկը, իր տղաներով, մասնակցեց Մարտունիի պաշտպանությանը, բարձր կարգապահությամբ ղեկավարած ջոկատը փառքով պահեց իր դիրքերը:
Նիկոլը և իր թիմը երկիրը խայտառակ պարտության տարավ, Խաչիկը և իր տղաները կյանքի գնով պաշտպանեցին Հայրենիքի մի փշուրը:
Ու էսքանից հետո Նիկոլի ու իր թայֆայի ձայնը դեռ բարձր է հնչում, իսկ Հայրենիքի իրական պաշտպանները նույնիսկ չեն խոսում այդ մասին:
Եվ այս համեմատությունը միշտ հիշեք, երբ Նիկոլական թայֆան հերթական կեղտոտ արշավն է սկսում իսկական հայրենասերների նկատմամբ, ու կողմնորոշվեք՝ ում եք վստահելու մեր երկրի ղեկը:
Անհայրենիք բիոզանգվածը պետք է հեռանա:
Դա օրվա հրամայականն է: