Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը քաղաքացու ձայնն էր ԱԺ-ում
Սոնա Սեդրակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Վերջերս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ելույթ ունեցավ Աժ ամբիոնից, որի ընթացքում ներկայցնում էր, թե ինչ խնդիրների կբերի քննարկվող օրինագծի ընդունումը, եթե հավելյալ փոփոխություններ չկատարվեն: Սակայն տարբեր չարախոսներ ԱԺ ամբիոնից ելույթը փորձում են օգտագործել քաղաքական դիվիդենտներ ստանալու համար` անհիմն մեղադրանքներ հնչեցնելով:
Համացանցում կան բազմաթիվ տեսանյութեր, որտեղ քաղաքացիները Գագիկ Ծառուկյանին խնդրում են իրենց խնդիրները բարձրաձայնել ԱԺ-ում և չանտեսել նրանց շահերը : Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը փաստացի քաղաքացու ձայնն էր ԱԺ-ում,ով ասում էր, որ ճիշտ չէ հազարավոր մարդկանց դարձնել գործազուրկ և երկիրը դնել չարդարացված կախվածության մեջ այլ երկրից :Ահա հենց սա է պատգամավորի իրական պարտականությունը` ինչը և կատարվել է: Այսպիսով՝ ցանկացած մեղադրանք Գագիկ Ծառուկյանի ԱԺ ելույթի հետ կապված անհիմն է և տրամաբանությունից զուրկ:
Գագիկ Ծառուկյանը ներկայումս հանդիսանում է ամենահզոր քաղաքկան դերակատարներից մեկը, ում անձի հանդեպ եղած վստահության շնորհիվ խոշոր ներդրումներ են գալիս երկիր և իրականություն դարձնում հռչակված տնտեսական հեղափոխությունը : Քաղաքական գործչի առաջին խնդիրը դա քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունն է, նրանց հուսալի ապագան կերտելը: Ներկայումս Գագիկ Ծառուկյանը հասարակության մեջ խոսքը գործ դարձնող մարդու իրական կերպարն է խորհրդանշում և իզուր չէ, որ հենց նա է վայելում մեր քաղաքացիների վստահությունը: