Սորոսածին, սորոսավաստակ, մինչև այսօր Սորոսի կրծքից կերակրվող մի գործիչ՝ Անդրիաս Ղուկասյան կոչեցյալը, թերևս նոր պատվերի փնտրտուքի մեջ է
Ella Hovhannisyan-ը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է՝
Սույն քաղաքական գործիքը, որի կուսակցութունը վերջին ընտրություններում 1 տկոս էլ չհավաքեց, հիմա հուսահատ թփրտում է՝ երևի նոր պատվերների ակնկալիքով: Փոքրիկ Անդրեասին պետք է հուշել, որ Բարգավաճ Հայաստանի անունը նա առհասարակ չտա՝ այն էլ ընտրակաշառքի կոնտեքստում, որովհետև Բարգավաճը վերջին ընտրություններում իակ ուժն է, որ արդար խաղի կանոններ է պահել: Փոխարենը փոքրիկ Անդրեասին պետք է հուշել, որ խոսի այն մասին, թե ինչպես իշխանությունը լեգիտիմացրեց Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի դաշինքները, ու հիմա նրանց հետ համերաշխ գնում է խորհրդարան: Լավ կանի՝ իր հզոր քաղաքական մտքով իրավիճակը վերլուծի, թե այդ ինչպես ուժերի նման դասավորություն ստեղծվեց, և ովքեր են լինելու հայրենի մանդատակիրները: Իսկ ԲՀԿ-ի անունը շահարկելուց պետք է առհասրաակ զերծ մնալ, քանզի կրկնում եմ, ԲՀԿ-ն փաստացի միակ առողջ ուժն էր ողջ քարոզարշավի ընթացքում: