Թուրքիայի Արտգործնախարարը հայտարարեց, որ աջակցում են Փաշինյանին Ադրբեջանական բենզին կգնե՞ք ԶՊՄԿ-ում «Գիրք նվիրելու օրը» անակնկալներով անցավԱմենաինտելեկտուալ, ամենամեծ, ամենահայրենասեր, ամենա–ամենա՝ Ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանը ծնվել է հենց այս օրը. Մհեր ԱվետիսյանՊարտադիր կանխարգելիչ հետազոտություն անվճար, տարեկան մեկ անգամ. Հրայր ԿամենդատյանՍուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Մեր բանակը կարող է կրկին լինել ամենահզորը տարածաշրջանում․ Ավետիք ՉալաբյանԱրցախի վերահայացումը մեր քաղաքական ուղեգծի առանցքային տարրերից մեկն է լինելու. Ավետիք Չալաբյան Պետությունը պետք է աջակցի կրթությունից հետո համայնք վերադարձող երիտասարդին․ Ցոլակ ԱկոպյանԹուրքիան և Ադրբեջանը չպետք է թելադրեն Հայաստանի ապագան․ Արմեն ՄանվելյանՄեկնարկել է «Հաղորդակցության եղանակների բարեկամության մոնիթորինգ - 2025» շնորհանդեսը (լուսանկարներ, տեսանյութ)Խոշոր հարկատուների առանցքային դերը ՀՀ պետական բյուջեում Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Սպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանը կնվազի Ինձ են դիմել «Համահայկական ճակատ» շարժման կազմում գործող համանուն կուսակցության և «Ժողովրդական աշխարհազոր»-ի մի խումբ մեր հայրենակիցներ. Արշակ ԿարապետյանՎերադարձնենք լավատեսությունը հայ գյուղացուն. այգիներում չմթերված բերք չի՛ մնալու. տեսանյութՈւկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. Պեսկով Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև ԱՄՆ զինnւժը դիրքավnրվում է Իրանին հնարավոր հшրվածներ հասցնելու համար. The New York Times ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը
«Պատիվ ունեմ»-ն ընդդեմ Սերժի՞, թե՞ Նիկոլի «ընդդիմությունը». Սուրեն Սուրենյանց
«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Ինձ վախեցնում է ոչ միայն Նիկոլի իշխանության, այլ նաև նորահայտ խորհրդարանական ընդդիմության ոչ ադեկվատությունը։
Ո՞վ է «Պատիվ ունեմ» դաշինքում քաղաքականություն, թելադրողը, օրակարգ ձևավորողը։
Սերժ Սարգսյանը օրեր առաջ BBC-ին տված հարցազրույցում ընդունեց ԱԺ արտահերթ ընտրություններում Նիկոլ Փաշինյանի հաղթանակը(եթե նույնիսկ տողատակում ուզում էր ընդգծել Ռոբերտ Քոչարյանի պարտությունը)։ Ընտրություններից հետո ոչ մի քաղաքական առաջնորդ նման ուղղակի պնդումով չի ընդունել Փաշինյանի հաղթանակը, այլ խոսքով՝ օրինական ընտրություններում ընդդիմության պարտությունը։
Այս համատեքստում նույնիսկ ծիծաղելի է երիտհանրապետական որոշ գործիչների «փուչիկային»(բառի ուղիղ և անուղղակի իմաստով, «փուչիկների» գլխավոր մասնագետի ականջը կանչի) ակտիվությունը կամ «Հռոմի պապից ավելի կաթոլիկ» երևալու մոլուցքը։
Օրինակ, ի՞նչ հիմք ունի «Պատիվ ունեմ»-ի ցուցակի երրորդ համար Աննա Մկրտչյանը, երբ իրենց պարտության մեջ մեղադրում է, իր իսկ բառերով, «սեփական կուսակցությունների կողմից Նիկոլին ծախված հանձնաժողովականներին(խոսքը՝ ԲՀԿ, ԼՀԿ-ի մասին է)»։
Աննան փաստ չի ներկայացնում, հետևաբար՝ «փուչիկ»(բառի ուղղակի և անուղղակի իմաստով) մեղադրանք է հասցեագրում ԲՀԿ-ին ու մյուսներին կամ Նիկոլի «վկա» է, որն ամեն ինչի մեջ սիրում է մեղադրել բոլորին՝ իր շեֆից բացի։
Առանց ավելորդ կոտրրատվելու՝ վերցրեք ձեր մանդատները, մանավանդ, ձեր նպատակը դա էլ եղել է ու խորհրդարանում էլ հայտնվել եք ընդամենը իրավունքի ուժով՝ գնացքից ուշացած հաճախորդի «պնդաճակատությամբ»։
Այս քարոզարշավում ու հիմա էլ՝ խորհրդարանում դուք եք ընդդիմությունը ու էլ հեքիաթներ չպատմեք, թե «անատամ» ԲՀԿ-ու «Լուսավորն» են Նիկոլին պահում իշխանության։
Քանի օր, շաբաթ, ամիս, գուցե՝ տարի, Նիկոլը մնա իշխանության, ձեզ հայտնի բառապաշարով կարող ենք պնդել, որ դուք եք նրան պահում իշխանության կամ նրա համար «հարմար» ընդդիմություն եք, որովհետև ամեն ինչ ձախողած իշխանությունը կարող էր «հաղթել» միայն հասարակության մեծամասնության կողմից մերժված ուժերին։ Չնայած՝ այս ճշմարտությունը հասարակությունը վաղուց գիտի․ 2018-ին Նիկոլը ձեզ է պարտական իշխանության գալու համար, 2021թ-ին Նիկոլը մնաց իշխանություն, որովհետև ոմանց ավելի թունդ էր մերժում․․․․