Սյունիքը գլխատում են. Եթե հիմա ինչ-որ բան լինի, ո՞վ է սահման գնալու. Վահե Հակոբյան
Քննչական կոմիտեն նմանվել է Perfect TV-ին, որովհետև նրա հրապարակած հաղորդագրության մեջ անհիմն, առանց ապացույցի ենթադրություններ է լցրել, ինչը ո՛չ վայել է, ո՛չ էլ բնորոշ նրանց։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Որոտանի համայնքապետին վերաբերող գործին։
«Սյունիքի բոլոր համայնքապետերին ճնշում են, տանում են։ Առանց կարգուկանոնի տեռոր են անում։ Հենց հիմա Մանվել Փարամազյանի դատն է ընթանում, որևէ հիմք չունեն, բայց համոզված եմ, որ դատավորը երկու ամսով կալանավորելու որոշում է կայացնելու, որովհետև իրենց գրպանի դատավորն է գործը քննում։ Դրա համար էին շտապում, որ Կենտրոն ընկներ անպայման»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
Վերջինս նշեց, որ Սյունիքը հիմա գլխատում են, իսկ թե պատճառն ինչում է կայանում, տեղյակ չէ։
Դիտարկմանը, որ Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի խոսքով իրենք խանգարում են գործող իշխանություններին, Վահե Հակոբյանն ասաց. «Ճիշտ է ասում։ Բա հիմա եթե այնտեղ թեմա դառնա, ո՞վ է գնալու սահմանի մոտ։ Միշտ համայնքապետերն են գնում իրենց ջոկատներով։ Հիմա ո՞վ է գնալու»։