«Տելեկոմ Արմենիա»-ն միացել է Ձեռներեցության աշխարհի գավաթի ազգային եզրափակիչին
«Տելեկոմ Արմենիա» ընկերությունը (ապրանքանիշը՝ Beeline) հաղթողների համար իր մրցանակներով միացել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) Ձեռնարկատիրության և նորարարական տեխնոլոգիաների կենտրոնի (EPIC) կողմից կազմակերպվող Ձեռներեցության աշխարհի գավաթի (Entrepreneurial World Cup – EWC) ազգային եզրափակչին:
«Տելեկոմ Արմենիա» գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը նշեց․ «Նման մրցույթներին աջակցությունը «Տելեկոմ Արմենիա»-ի համար շատ կարևոր է, քանի որ նրանք խրախուսում են մեր տեղական ստարտափների զարգացումն ու միջազգային շուկա դուրս գալը: Միջազգային մակարդակով գործող ստարտափներ Հայաստանում արդեն կան, դրանք մեծ ներդրում են ունենում երկրի զարգացման մեջ, ու պիտի ավելի շատանան»:
EPIC-ի տնօրեն Մայքլ Քուչաքջեանը նշեց. «Ոլորտում խոշորագույն ընկերությունների մասնակցությունը այսպիսի միջոցառումներին շատ կարևոր է: Մեծ ռեսուրսներով և փորձառու թիմերով ընկերությունների փոխգործակցությունը ստարտափներին ոգեշնչում և ծառայում է որպես հաջողության օրինակ»:
Եզրափակչում թիմերը կմրցեն $100 000-ը գերազանցող մրցանակների համար։ Գլխավոր մրցանակի երկու հաղթողները հնարավորություն կստանան Հայաստանը ներկայացնել 2021թ․-ի Ձեռներեցության աշխարհի գավաթի համաշխարհային փուլին, որից հետո լավագույն 100-յակի մաս կազմելու դեպքում, այս տարվա նոյեմբերին կմասնակցեն եզրափակչին Սաուդյան Արաբիայի Ռիադ քաղաքում։
Նշենք, որ մրցանակներ հաղթող թիմերին «Տելեկոմ Արմենիա»-ի կողմից տրամադրվելու են էլեկտրական սքութերներ և հոսթինգի ծառայություններ: