Խոշոր հարկատուների առանցքային դերը ՀՀ պետական բյուջեում Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Սպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանը կնվազի Ինձ են դիմել «Համահայկական ճակատ» շարժման կազմում գործող համանուն կուսակցության և «Ժողովրդական աշխարհազոր»-ի մի խումբ մեր հայրենակիցներ. Արշակ ԿարապետյանՎերադարձնենք լավատեսությունը հայ գյուղացուն. այգիներում չմթերված բերք չի՛ մնալու. տեսանյութՈւկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. Պեսկով Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև ԱՄՆ զինnւժը դիրքավnրվում է Իրանին հնարավոր հшրվածներ հասցնելու համար. The New York Times ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը Հրդեհ է եղել երևանյան սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկում Որոշ ժամանակ գազ չի լինի Պետական պարտքի բեռը ՀՀ քաղաքացիների ուսերին է. Նաիրի Սարգսյան ԱՄՆ-Իրան հարաբերությունները հասել են եռման կետի Երևանը վերածվել է 30-ականների Չիկագոյի Մոսկվան կոշտ զգուշացում է անում երկաթուղու հարցով Կառուցելու ենք առաջադեմ, տեխնոլոգիական և մարտունակ բանակ․ Ավետիք ՔերոբյանԻրականում ավագ դպրոցում սովորելը պիտի բարդ լիներ, որ հետո շրջանավարտները հանգիստ ընդունվեին բուհեր. Մենուա ՍողոմոնյանԿրթությունն ու մշակույթը` Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում Մշակույթը մեր ազգային ինքնության հենասյուներից է․ Աննա ԿոստանյանԳերմանիումը կդարձնի պերովսկիտային մարտկոցները տիեզերքին համապատասխան
Փաշինյանը ասել է՝ այսօր չի կարող գերիների հարազատներին ընդունել, կմնանք այնքան, մինչեւ ընդունի. գերեվարվածի եղբայր
Մենք եկել ենք կառավարության շենքի դիմաց, որպեսզի իմանաք՝ վերջապես մեր երեխեքին ինչ ճակատագիր է սպասվում ,ու երբ են բերելու։ Այս մասին քիչ առաջ կառավարության շենքի մոտ գերիների ծնոնղների ու հարազատների կողմից իրականացվող ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց գերեվարվածներից մեկի եղբայրը՝ Տիգրան Ամբարդարյանը։ «Ուրիշ պահանջ մենք ընդհանրապես չունենք։ Մենակ իմանանք՝ երբ են մեր երեխեքին բերելու տան մեզ։ Կառավարությունը երկրի բարձրագույն ղեկավարման կառույցն է ու ուզում ենք այդ կառույցից մեր երեխեքի վերադարձի հետ կապված տեղեկատվություն ստանալ։ Վարչապետի խորհրդականը դուրս է եկել ու ասել, որ նա այսօր չի կարող մեզ ընդունել այսօր իր մոտ։ Մենք հիմա սպասելու ենք այնքան ժամանակ մինչեւ ընդունի, պետք լինի վաղն էլ կսպասենք ու շարունակ այսպես ։ Այո, այստեղ նաեւ հետ վերադարձած ռազմագերիներ կան, որոնք մեզ հետ եկել են ու պահանջում են իրենց ընկերներին հետ վերադարձնել։ Տեղեկատվության պակաս կա, մենք ուրիշ ելք չենք ունեցել, դրա համար եկել ենք այստեղ ՝ կառավարություն։ Մենք հիմնականում մամուլից ենք տեղեկություններ ստանում, մարզպետարանից, ԱԱԾ-ից ու նմանատիպ կառույցներից։ Մենք 8 ամիս անց եկել ենք այն եզրահանգման, որ այստեղից պիտի տեղ չգնանք, մեր տղերինք բերենք»,- ասաց Ամբարդարյանը, ում եղբայրը Բաքվում դատապարտվել է 6 տարվա ազատազրկման։