Մեր ամենամեծ խնդիրը պատասխանոտւ վերնախավ չունենալն է. Գևորգ Թադևոսյան
«Վերնախավկոչվածըմեզմոտընդամենըպրիմիտիվշահամոլն է,հայրենիքիդրոշըպարզածանհայրենիքներիհավաքածու»: Այսպես է բնորոշում մեր էլիտան ՄԻԱՍԻՆ շարժման համահիմնադիր Գևորգ Թադևոսյանը:
«Ո՞ւր էիք պատերազմի ժամանակ:
Եռաբլուրումհանգրվանածշուրջ 5000 մերտղերքիմեջչկաևոչմիհարուստի, օլիգարխիկամբարձրպաշտոնյայիտղա:
Հաշմանդամդարձածշուրջ 10 000 մերտղերքիմեջչկաևոչմիհարուստի, օլիգարխիկամբարձրպաշտոնյայիտղա…
Ո՞վասաց, որմերհասարակությանմեջաղքատներըպիտիգնանմեռնեն, որդուքձերունեցածըպահեք: Էնունեցածը, որինբնականաբարոչառանցնրանցարյուն-քրտինքովեքտիրացել:
Իսկեթեմերհայրենիքըմիայնաղքատներիննէ, իսկձերհայրենիքը՝ընդամենըձերունեցվածքը, էդդեպքումանկեղծեղեքուխոստովանեք, որդուքչկաք»…..
Նման Հարցադրումներ էր արել ՄԻԱՍԻՆ շարժման համահիմնադիր Գևորգ Թադևոսյանը: Դեռ ամիսներ առաջ բարձրացնելով խնդիրը ֆեյսբուքի եթերով՝ նա շեշտել էր դրան հետևողական լինելու մասին:
Սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 19-ին, ՄԻԱՍԻՆ շարժումը Ազատության հրապարակ է հրավիրում օլիգարխների, բարձրաստիճան պաշտոնյաների տղաներին՝ հասկանալու, թե ո՞րն է նրանց դերը և անելիքը մեր հասարակության մեջ, եթե այդ հասարակությունը, հանձինս նրանց, չունի էլիտա՝ վերնախավ: Նրանք պատասխանելու շատ հարցեր ունեն: Սպասում ենք՝ միասին որոշելու մեր համակեցության կանոնները: