Կորոնավիրուսի վնասները, հետևանքները և մարտահրավերները
Մասնագիտական քննարկում՝ «Կովիդ-19-ի մարտահրավերները» թեմայով Medmedia.am-ի, Esse.am-ի, , «Ազատ կամք» նախաձեռնության և «Կոնսիլիում» ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 5-ին, Կոնգրես հյուրանոցի (ԵրևանԻտալիայի փող., 1 շենք, Կենտրոն վարչ. շրջան) «Բոլլ» կոնֆերանս դահլիճում տեղի կունենա պանելային քննարկում՝ «Կորոնավիրուսի վնասները, հետևանքները և մարտահրավերները» թեմայով։
Քննարկմանը կմասնակցեն բժիշկներ, իրավապաշտպաններ, տնտեսագետներ։ Քննարկմանը ուղիղ հեռարձակմամբ կարող եք հետևել նաև Medmedia.am առողջապահական կայքի https://www.facebook.com/Medmedia.am և Esse.am կայքի ֆեյսբուքյան էջերով https://www.facebook.com/armenianesse, ինչպես նաև հղել ձեր հարցերն օնլայն հարթակում՝ գրելով Medmedia.am կայքի ֆեյսբուքյան էջին։
Մասնագետները հնարավորություն կունենան իրենց տեսակետները արտահայտելու և մեկնաբանելու համավարակի դեմ տարվող պայքարի ուղղությունները, պետության ընտրած պայքարի գործիքակազմը, ինչպես նաև պատվաստումների «պարտադրանքը», դրանց բժշկական, համաճարակաբանական և իրավական հետևանքները։
Բանախոսները նաև կքննարկեն Covid 19-ի ազդեցությունը ՀՀ տնտեսության, գործատու-աշխատող հարաբերությունների, փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության վրա։
Մասնագետնները կխոսեն ու կքննարկեն նաև ՀՀ-ում պատվաստումների գործնթացը , ինչպես նաև միջազգային փորձը։ Միջոցառմանը ներկա հյուրերը եվ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան հղելու իրենց հարցերը։
Քննարկումը կսկսվի առավոտյան 10․30-ից և կտևի մինչև 14․00։