Դեկտեմբերին տեղի կունենա Բիզնես հաղորդակցության ամենամեծ մարաթոններից մեկը
«Բիզնես հաղորդակցության միտումներ» ուսումնական և գործնական մարաթոնը կանցկացվի 2021 թվականի դեկտեմբերի 15-ից 18-ը https://open-russian.com/ առցանց հարթակում։ Միջոցառումը ուղղված է ԱՊՀ անդամ երկրների ուսանողների, երիտասարդ մասնագետների և սկսնակ ձեռներեցների համար, ովքեր օգտագործում են ռուսերենը կրթության և բիզնես հաղորդակցության մեջ:
Մարաթոն ծրագիրը ներառում է տարբեր ձևաչափերով (վարպետության դասեր, սեմինարներ) բիզնես հաղորդակցության գործնական վարժություններ ՝ տարբեր երկրների գործարար հաղորդակցության ոլորտի փորձագետների ներգրավմամբ: Մարաթոնին կմասնակցեն Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Լաոսի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Թուրքիայի և Ուզբեկստանի ներկայացուցիչներ,  աշխատանքային լեզուն ռուսերենն է։
Մարաթոնի յուրաքանչյուր օրվա ընթացքում տեղի կունենան մի քանի միջոցառումներ, որոնց ընթացքում տարբեր երկրներից ժամանած բանախոսները կմիանան ստուդիայում գտնվող հաղորդավարի հետ (Մոսկվա, Ռուսաստան): Միջոցառումը հեռարձակվելու է մարաթոնի բոլոր մասնակիցների համար www.open-russian.com բաց ռուսերեն հարթակով:
Պլատֆորմը գործարկվել է 2021 թվականի դեկտեմբերի 1-ին։ Մարաթոնի ավարտին հարթակում տեղադրվում է իրադարձությունների տեսագրությունը և միջազգային առաջատար փորձագետների և պրակտիկ մասնագետների գործերի ժողովածուն: Մարաթոնի բոլոր մասնակիցները կստանան համապատասխան վկայական։