Կառավարության նիստի օրակարգում 33 հարց է, որից 20-ը՝ չզեկուցվող (ուղիղ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությունն այսօր՝ մայիսի 10-ին, անցկացնում է հերթական նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված է 33 հարց, որից 20-ը՝ չզեկուցվող:
Նշենք, որ կառավարության օրակարգում են մասնավորապես, հետեւյալ հարցերը.
- «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերի փաթեթի վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության առաջարկությունների նախագծի մասին,
- «Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային տարածք ներմուծված ապրանքների հետագծելիության մեխանիզմի մասին» համաձայնագրի ստորագրման առաջարկությանը հավանություն տալու մասին,
- «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության առաջարկության նախագծի մասին,
- «ԳՐԻՆ ՖՈՒԴ» եւ «ՆՅՈՒՊԼԱՍՏ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերություններ կողմից ներկայացված հայտը բավարարելու և արտոնությունը կիրառելու մասին,
- «2017 թվականի ապրիլի 11-ի Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության ստորագրման առաջարկությանը հավանություն տալու մասին,
- Ինտեգրված կադաստրի ստեղծման հայեցակարգը և հայեցակարգից բխող միջոցառումների ծրագիրը հաստատելու մասին,
- Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Եղեգնուտի համայնքի ավագանու անդամների արտահերթ ընտրություն նշանակելու և անցկացնելու մասին եւ այլ նախագծեր: