Մենք ամեն գնով պետք է պաշտպանենք մեր ինքնությունը․ Արթուր Վանեցյան Եպիսկոպոսների ժողովը Ավստրիայում և ներքաղաքական ճնշումների ստվերը Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. Զախարովա
Նշված հասցեներում լույս չի լինի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 5-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Մայիսի 9-ի փ․ 2, 4/1, 4/2, 4/3 շենքեր, Գարեգին Նժդեհի փ․ 21 շենք,Վերին Շենգավիթ 1-ին փողոցի սեփական տներ, Նորագավիթ 1-ին փողոցի սեփական տներ, Նորագավիթ 1-ին փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքների սեփական տներ, Նորագավիթ 4, 5 փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,Մանթաշյան փ․ 4/1, 4/3, 4/4, 4/5, 4/6, 4/7 շենքեր, Մանթաշյան փողոցի սեփական տներ, Կոմիտասի պող. 37, 50 շենքեր, Վրացական փ. 15, 17 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 36 դպրոց, Վրացական 2-րդ նրբ․ 4, 5 սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գրիբոյեդովի փ. 3, 5, 5ա շենքեր, Արաբկիր 37փ. 1ա, 3/2; 39փ. 1ա, 2, 2/1, 16 շենքեր, Արաբկիր 35փ. 3-21; 39փ. 1-26; 47փ. 2-7 սեփական տներ, Շրջանցիկ թունել փ. 1-351 սեփական տներ, Թբիլիսյան խճ. 13/2 շենք, Թբիլիսյան խճ. 13/1, 13/8, 13/11, 13/17, 15/8,19/3 սեփական տներ, Դրոյի փ. 21 շենք, Մ․Ավետիսյան 4փ. 10ա շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,Նոր Նորքի 1-ին զանգ.՝ Լվովյան փ. 1, 2, 3, 3/1, 5, 14/1 շենքեր, Նանսենի 1-ին նրբ․ 8 շենք, Նանսենի փ. 2, 4 շենքեր, Գայի պող. 2, 8, 10 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,