Կոնֆլիկտ չկա. իշխանությունները մանիպուլյացիա են անում. «Փաստ»
Այս օրե րին տարբեր հարթակներում խոսվում է, թե ընդդիմադիր ուժերի կամ նրանց առանձին ներկայացուցիչների միջև կոնֆլիկտ կա, վեճեր են եղել: Ավել ին, նշվում է, թե գլխավոր պատճառն այն է, որ ընդդիմադիր ներն արդե ն իսկ սկս ել են իրար մեջ բաժանել ապագա կառավարության պաշտոնները:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս ամենը պարզունակ մանիպուլ յացիա է և դաշտ է նետվում իշխանության կողմից՝ նպատակ ունենալով պառակտում մտցնել ընդդիմության շարքերում, ինչպես նաև հիասթափեցնել ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող մարդկանց, առավել ևս մայիսի 1-ի հանրահավաքի ու դրան հաջորդող իրադարձությունների շեմին: Ընդդիմությունից մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, իրականում, չնայած ընդդիմադիր տարբեր թևերի գործողություններն ապակենտրոն են, սակայն նրանց միջև որևէ լուրջ կոնֆլիկտ չկա, առավել ևս պաշտոնների բաժանման հարցի շուրջ, որը, ինչպես մեզ հավաստիացրեցին, չի էլ քննարկվում:
Մեզ փոխանցեցին, որ անգամ Փաշինյանին փոխարինողի հարցը չի դրվել. բոլորը կողմ են այս մոտեցմանը՝ սկզբից պետք է նրան հեռացնել, այնուհետ կորոշվի թե՛ վարչապետի, թե՛, ընդհանրապես, կառավարության ապագա կոնցեպ տը։ Մի խոս քով, այս պա հ ի դրությամբ բոլորի նպատակը նույնական է՝ Հայաստանի ու Արցախի ազա տագրում գոր ծող իշ խ ա նություններից: