Նիկոլ Փաշինյանը ուղերձ է հղել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդ Ալ-Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին և վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլիին, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Շեյխ Խալիֆա Բին Զայեդ Ալ Նահյանին և փոխնախագահ, վարչապետ Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումին, Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդ Բին Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմիին, Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին, Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին և վարչապետ Հուսեյն Արնուսին, Թունիսի Հանրապետության նախագահ Կայս Սաիդին, Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուստաֆա Ալ-Քազեմիին, Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Ազմի Միկաթիին, Կատարի Պետության էմիր Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին և նախարարների խորհրդի նախագահ Շեյխ Խալիդ Բին Խալիֆա Բին Աբդ Ալ Ազիզ Ալ Թանիին` իսլամական սուրբ տոնի՝ Էյդ Ալ-Ֆիտրի կապակցությամբ:
Վարչապետ Փաշինյանը երկրների առաջնորդներին մաղթել է քաջառողջություն և երջանկություն, ժողովուրդներին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն: