Իջևանում կայացած աշխատանքային տոնավաճառին ներկայացվել է «ԻննոԻջևան» նախագիծը
Մայիսի 6-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի բակում Եվրոպական միության աջակցությամբ իրականացվող «Սոցիալական ձեռներեցության էկոհամակարգի զարգացում» SEED ծրագրի շրջանակներում՝ Կանաչ արահետ ՀԿ-ն՝  ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միասնական սոցիալական ծառայության և Երևանի պետական համալսանանի Իջևանի մասնաճյուղի հետ համատեղ իրականացրեց աշխատանքային տոնավաճառ։
Միջոցառմանն առանձին տաղավարով ներկայացվեց Եվրոպական միության ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Իջևանում  տնտեսական զարգացման և նորարարության խթանում՝ պետություն-մասնավոր համագործակացության և համայնքային էկոհամակարգերի ստեղծման միջոցով» նախագիծը։ «ԻննոԻջևանի» ներկայացման շրջանակներում, մասնավորապես, տեղեկություն տրվեց Իջևանում մեկնարկելիք նոր նախաձեռնությունների մասին՝  ՏՏ, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության, սննդի վերամշակման և կրթական ոլորտներում, ինչպես նաև նախագծի հիմնական բաղադրիչների՝ «CoWo» աշխատամիջավայրի և ԱՏՁՄ կրթական նախագիծ «Իրական դպրոց» կրթամշակութային հիմնադրամի սպասվելիք գործունեության մասին։
Հիշեցնենք, որ «ԻննոԻջևան» նախագծի շրջանակներում 2022 թվականի հունիս-սեպտեմբեր ամիսներին Իջևանում մեկնարկելու է CoWo նորարարական կենտրոնի գործունեությունը, որն իր մեջ ներառելու է  մի շարք կրթական ծրագրեր։ Այժմ ընթանում է Իրական դպրոցի ընդունելության գործընթացը. սեպտեմբերից կենտրոնում կմեկնարկեն դպրոցի իջևանյան մասնաճյուղի դասընթացները։
«ԻննոԻջևան»  նախագիծն իրականացվում է ԵՄ ֆինանսավորմամբ։ Կազմակերպիչներն են Իջևանի համայնքապետարանը, Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ), CoWo համայնքային աշխատավայրը և «Իրական Դպրոց» կրթամշակութային հիմնադրամը։