«Բարի գալուստ Ադրբեջան» Շիրակի օդանավակայանում. ուղևորներն ահազանգում են
Գյումրեցի լրագրող Հասմիկ Վիրաբյանն ահազանգում է Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում այսօր գրանցված միջադեպի մասին․ «Ոնց է լինում, որ Մոսկվայից մարդը ժամանում է Գյումրի եւ գրվում է «Բարի գալուստ Ադրբեջան» ու ներկայացվում է МTC-ի արտասահմանի համար նախատեսված ինչ որ Забугорище փաթեթի պայմանները։ Կարող է՞ ինչ որ բանից հետ ենք մնացել, կամ կարող է Հայաստանն էլ է արդեն նվեր տված «կիրթ» ու «կառուցողական» Ալիեւին» :
Լրագրողը hraparak.am-ի հետ զրույցում մանրամասնեց․
«Այսօր առավոտյան մորաքրոջս դուստրը ժամանեց Հայաստան, երբ ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց, բոլոր ուղևորներին նման բովանդակությամբ հաղորդագրություն եկավ, պատկերացնում եք՝ ինչ շոկ ապրեցինք, մի պահ փորձեցինք կատակի տալ, բայց ծիծաղելի կլիներ, եթե ամեն ինչ այդքան ողբերգական չլիներ: Ակամայից հիշեցինք Հանրապետականների նախընտրական գովազդը, որտեղ ներկայացնում էին, եթե ընտրեք Նիկոլ Փաշինյանին ու նրա թիմին, ապա առաջիկայում ինչ է մեզ սպասվում՝ Հայաստանի թրքացում․․․․»: