Ուկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. Պեսկով Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև ԱՄՆ զինnւժը դիրքավnրվում է Իրանին հնարավոր հшրվածներ հասցնելու համար. The New York Times ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը Հրդեհ է եղել երևանյան սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկում Որոշ ժամանակ գազ չի լինի Պետական պարտքի բեռը ՀՀ քաղաքացիների ուսերին է. Նաիրի Սարգսյան ԱՄՆ-Իրան հարաբերությունները հասել են եռման կետի Երևանը վերածվել է 30-ականների Չիկագոյի Մոսկվան կոշտ զգուշացում է անում երկաթուղու հարցով Կառուցելու ենք առաջադեմ, տեխնոլոգիական և մարտունակ բանակ․ Ավետիք ՔերոբյանԻրականում ավագ դպրոցում սովորելը պիտի բարդ լիներ, որ հետո շրջանավարտները հանգիստ ընդունվեին բուհեր. Մենուա ՍողոմոնյանԿրթությունն ու մշակույթը` Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում Մշակույթը մեր ազգային ինքնության հենասյուներից է․ Աննա ԿոստանյանԳերմանիումը կդարձնի պերովսկիտային մարտկոցները տիեզերքին համապատասխան Ինչպես պետք է գործի TRIPP-ը, եթե երբևիցե գործարկվի. Ավետիք ՉալաբյանԿիբեռհանցագործության դեմ պայքարը չափազանց կարևոր և արդիական հանձնառություն է. Հրայր ԿամենդատյանԲարձր ենք գնահատում Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը, որը կոչված է համախմբելու աշխարհասփյուռ հայության կարողությունները. Աշոտ ԳրիգորյանՄենք ամեն գնով պետք է պաշտպանենք մեր ինքնությունը․ Արթուր Վանեցյան Եպիսկոպոսների ժողովը Ավստրիայում և ներքաղաքական ճնշումների ստվերը
Հայաստանը մասնակի ավտորիտար պետություն է. Ավետիք Չալաբյան
Հայաստանը մասնակի ավտորիտար պետություն է։ Այդ մասին «ԱՐԱՐ» հիմնադրամի համահիմնադիր, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը արձանագրել է «Սիվիլնեթին» տված հարցազրույցում։
Նա հերքել է փաշինյանական վարչախմբի այն թեզը, թե Հայաստանը ժողովրդավարական երկիր է և նշել, թե մասնակի ավտորիտար երկիր լինելու հանգամանքը փաստում է այն իրողությամբ, որ Նիկոլ Փաշինյանին հաջողվում է իրեն ենթարկեցնել դատական և իրավական ոլորտները, հասնել իր քաղաքական ընդդիմախոսների մեկուսացման։
Ավետիք Չալաբյանը ներկայացրել է նաև կալանավայրում իր անցկացրած օրերի վերլուծությունը, ընդգծել, թե պարադոքսալ կարող է հնչել, սակայն իրականում մեկուսացված և կալանքի տակ գտնվող մարդը, որի նկատմամբ դեռևս դատավճիռ գոյություն չունի, շատ ավելի լուրջ մեկուսացման պայմաններում է գտնվում, քան օրինակ արդեն դատավճռով ազատազրկման դատապարտված անձը։
Չալաբյանը, որ օրեր առաջ է ազատվել վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանի վճռով, նշում է, թե իրեն կալանավորելու քաղաքական պատվերը չի վերացել, Նիկոլ Փաշինյանն ամեն ինչ անելու է տխրահռչակ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի ձեռքով իրեն կրկին կալանավայր ուղարկելու համար։
Չալաբյանը ընդգծում է՝ տասնամյակներ շարունակ Մնացական Մարտիրոսյանը կատարել է գործող ռեժիմի բոլոր պահանջները, նա հիշեցրել է Նիկոլ Փաշինյանի հետ կատարվածը, երբ 2008 թվականից հետո հենց Մնացական Մարտիրոսյանն էր դատապարտել Նիկոլ Փաշինյանին, իսկ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը արձանագրել էր այն իրավունքների խախտում։
Չալաբյանի խոսքը վկայում է, որ գործող իշխանությունները որևէ կերպ չեն հանգստացել, շարունակելու են նույն կերպ իրենց ապօրինությունները, որպեսզի դատապարտեն ու կրկին կալանավորեն Ավետիք Չալաբյանին և զրկեն նրան խոսելու հնարավորությունից։
Ինչևէ, «ԱՐԱՐ» հիմնադրամի համահիմնադիրը նշում է, թե ինքը պատրաստ է կալանավորման կեղծ մեղադրանքով և այժմ էլ պատրաստ է կրել բոլոր զրկանքները, միայն թե Հայաստանի Հանրապետությունում կարողանա բեկի իրավիճակը։