Հոկտեմբերի 19-ից 23-ը տեղի կունենան ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԱԼՅԱՆՍ մտքի կենտրոնի համաժողով-քննարկումները՝ միտված Հայաստանի և Արցախի զարգացման ազգային օրակարգի ձևավորմանը
Հոկտեմբերի 19-ից 23-ը տեղի կունենան ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԱԼՅԱՆՍ մտքի կենտրոնի համաժողով-քննարկումները՝ միտված Հայաստանի և Արցախի զարգացման ազգային օրակարգի ձևավորմանը։
Համաժողովի աշխատանքային երեք օրերի ընթացքում կլինենքննարկումներ՝ նվիրված անվտանգային տեխնոլոգիաներին, տնտեսությանը և տնտեսական մրցունակությանը, երիտասարդության հիմնախնդիրներին, ազգային պետությանը և ազգային ինքնությանը, Սփյուռքի խնդիրներին և պետության արտաքին մարտահրավերներին:
Համաժողովին մասնակցում են գիտության, տնտեսության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, անվտանգության ոլորտների բարձրանուն փորձագետներ արտերկրից, Հայաստանից, Սփյուռքից և Արցախից:
Համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում ենՌուսաստանի հայերի միության ավելի քան 60 տարածաշրջանային բաժանմունքների ղեկավարները և համայնքների ներկայացուցիչներ:
Հայաստանում Ռուսաստանի հայերի միության ամենամյա օրերի շրջանակներում հոկտեմբերի 23-ին կազմակերպվում են այցելություններ Տավուշի մարզի Ֆիոլետովո և Լերմոնտովո բնակավայրեր, Սյունիքի և Գեղարքունիքի մարզերի սահմանամերձ բնակավայրեր
Քննարկումներին կարող են մասնակցել խնդրով մտահոգ բոլոր անձինք։
Լրատվամիջոցների մուտքն ազատ է՝ լուսաբանելու համաժողովները:
ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԱԼՅԱՆՍ մտքի կենտրոնի հիմնադիր, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան Արա Աբրահամյանի մամուլի ասուլիսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 22-ին, ժամը 11-ին, «Սպուտնիկ Արմենիա» գործակալությունում:
Սիրով հրավիրում ենք լուսաբանել համաժողովի աշխատանքները:
Հարցերի դեպքում զանգահարել՝ 091438549 Էդուարդ Սարիբեկյան։