Սամվել Կարապետյան. «Վստահ եմ, որ Ռուբեն Վարդանյանի նշանակումը կօգնի զարգացման և ներդաշնակության նոր փուլ բացել Արցախում»
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուբեն Վարդանյանին՝ Արցախի պետական նախարարի պաշտոնի առաջարկն ընդունելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ Վարդանյանի նախաձեռնությամբ նոր ծրագրեր կիրականացվեն՝ ուղղված հանրապետության զարգացմանը։ Այս մասին հայտնում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մամուլի ծառայությունը:
«Ռուբեն Վարդանյանը հայ ժողովրդի իրական հայրենասերներից է, ով պրոֆեսիոնալիզմ ու տաղանդ է դրսևորել թե՛ որպես կայացած գործարար, թե՛ որպես իր ժողովրդի և հայրենիքի խնդիրներից անմասն չմնացող անձնավորություն։ Ռուբեն Վարդանյանի նշանակումը Արցախի պետական նախարարի պաշտոնում մեծ հույս է ներշնչում հանրապետության խաղաղության, զարգացման, բարգավաճման և կայունության համար։ Վստահ եմ, որ դա կօգնի զարգացման և ներդաշնակության նոր փուլ բացել Արցախում։ Ես իմ կողմից կշարունակեմ աջակցել հանրապետությանը տնտեսական, սոցիալական և մշակութային ոլորտներում և մտադիր եմ շարունակել համատեղ նոր լայնածավալ ծրագրեր իրականացնել Արցախի և նրա բնակիչների բարեկեցության բարձրացման համար», - ասել է Սամվել Կարապետյանը: