Ուկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. Պեսկով Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև ԱՄՆ զինnւժը դիրքավnրվում է Իրանին հնարավոր հшրվածներ հասցնելու համար. The New York Times ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը Հրդեհ է եղել երևանյան սննդի կետերից մեկի նկուղային հարկում Որոշ ժամանակ գազ չի լինի Պետական պարտքի բեռը ՀՀ քաղաքացիների ուսերին է. Նաիրի Սարգսյան ԱՄՆ-Իրան հարաբերությունները հասել են եռման կետի Երևանը վերածվել է 30-ականների Չիկագոյի Մոսկվան կոշտ զգուշացում է անում երկաթուղու հարցով Կառուցելու ենք առաջադեմ, տեխնոլոգիական և մարտունակ բանակ․ Ավետիք ՔերոբյանԻրականում ավագ դպրոցում սովորելը պիտի բարդ լիներ, որ հետո շրջանավարտները հանգիստ ընդունվեին բուհեր. Մենուա ՍողոմոնյանԿրթությունն ու մշակույթը` Սամվել Կարապետյանի ուշադրության կենտրոնում Մշակույթը մեր ազգային ինքնության հենասյուներից է․ Աննա ԿոստանյանԳերմանիումը կդարձնի պերովսկիտային մարտկոցները տիեզերքին համապատասխան Ինչպես պետք է գործի TRIPP-ը, եթե երբևիցե գործարկվի. Ավետիք ՉալաբյանԿիբեռհանցագործության դեմ պայքարը չափազանց կարևոր և արդիական հանձնառություն է. Հրայր ԿամենդատյանԲարձր ենք գնահատում Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը, որը կոչված է համախմբելու աշխարհասփյուռ հայության կարողությունները. Աշոտ ԳրիգորյանՄենք ամեն գնով պետք է պաշտպանենք մեր ինքնությունը․ Արթուր Վանեցյան Եպիսկոպոսների ժողովը Ավստրիայում և ներքաղաքական ճնշումների ստվերը
Հավատում ենք՝ Արա Արշավիրի գլխավորությամբ, մեր ավագ սերունդը դեռ շատ բան ունի մեր երիտասարդնեին սովորեցնելու․ Կամո Հայրապետյան
«Հարգելի հյուրեր, այսօր մեզ համար մեծ պատիվ է այստեղ, այս ֆորումին մասնակցելու համար։  Կրասնոդարից եկել ենք մեծ պատվիրակությամբ և այսօր ես ուզում եմ ասել, որ մենք այստեղ ենք միասին աշխատելու համար։ Տեսեք, թե ինչ եք կատարվում Ռուսաստանում և ամբողջ աշխարհում։ Այսօր Արա Աբրահամյանը տարբեր գերատեսչություններից մարդիկ է հրավիրել նաև տարբեր տարածաշրջաններից , որ խոսենք քննարկենք և գանք միևնույն հայտարարի, բայց ցավոք Հայաստանի իշխանություններից մարդիկ բացակայում են։ Արա Արշավիրը շուրջ 20 տարի է կազմակերպում է մեծ աշխատանքներ, որոնք շատերը չեն ցանկանում հասկանալ»,- այս մասին «Արարատյան Ալյանս»  մտքի կենտրոնի քննարկումների ժամանակ ասաց Կրասնոդարի մարզի ղեկավար Կամո Հայրապետյանը։ Նա ցավով նշեց, որ առկա ամբիցիաները թույլ չեն տալիս համակարգված աշխատել։  Ինչո՞ւ Սփյուռքը չի ցանկանում օգնել, ինչո՞ւ է հիասթափված։
«Դրա պատասխանը մենք շատ լավ գիտենք՝ չկա վստահություն։ Եկեք մտածենք՝ ինչպես հետ բերենք այդ վստահությունը։ Ես գիտեմ, որ մեր հայ ժողովրդին պետք է ամուր ֆունդամենտալ հիմք, և երբ Հայաստանի ղեկավարությունները կսկսեն աշխատել ի նպաստ հասարակ  ժողովրդի, այդ ժամանակ էլ Սփյուռքը կգա և ներդրումներ կանի այստեղ։ Ես ինքն էլ Կրասնոդարում զբաղվել եմ արտադրությամբ, ֆաբրիկաներ ու գործարաններ եմ կառուցել, որտեղ հազարավոր մարդիկ են աշխատել։ Ես չեմ կարող հասկանալ, ինչո՞ւ այսօր մենք չենք կարող միավորվել և բարի գործեր անել։ Այսօրվա մեր երիտասարդներն անչափ հայրենասեր են և նրանք ևս մտահոգվում են Հայաստանի ապագայի համար։ Եվ մենք հավատում ենք Արա Արշավիրի գլխավորությամբ մեր ավագ սերունդը դեռ շատ բան ունի մեր երիտասարդնեին սովորեցնելու։ Վաղը մենք մեր պատվիրակությունով մեկնում ենք Արցախ, որտեղ մասնակցելու ենք սպորտ դպրոցի բացմանը,ինչպես նաև այլ դպրոցի բացմանը, որի վերակառուցման օժանդակությունը տրամադրել ենք մենք։ Մենք ունենք երկու երկիր Հայաստանը և Ռուսաստանը, մենք օգնել ենք և օգնելու ենք հայերին բայց երբեք դրոշակ չենք արել և չենք թափահարել»,- ասաց Հայրապետյանը։