Դուք տեղեկացվա՞ծ եք, թե ինչ 10 զոհի մասին է խոսքը. Միհրան Պողոսյանը՝ «Մարտի 1»-ի վերաբերյալ վիճաբանեց քաղաքացու հետ
Ո՞ւմ է մեղադրանք առաջադրվել 10 զոհի համար, ոչ մեկին: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 20-ին, ասաց  Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը, ով եկել էր Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարան, եւ ցանկանում էր մտնել, սակայն ակցիայի մասնակիցները թույլ չէին տալիս: Պողոսյանն ասաց, որ Գլխավոր դատախազությունն այդ փաստը պետք է հիմք ընդունի որպես հանցագործություն, քանի որ խոչընդոտում են իր գործունեությանը:
Միհրան Պողոսյանը բանավեճի բռնվեց մի կնոջ հետ, որը հիշատակեց մարտի 1-ի 10 զոհերին. «Դուք տեղեկացվա՞ծ եք, թե ինչ 10 զոհի մասին է խոսքը:  Ո՞ւմ է մեղադրանք առաջադրվել 10 զոհի համար, ոչ մեկին, որովհետև էդ ժամանակ, էս բացահայտումները, որ անում են, հիմա էլ ոչ ոք ոչ մի բան չի բացահայտում։ Որովհետև ձեզ ուղղորդում են, դուք ասում եք 10 զոհի համար: Ես էլ եմ ուզում, որ 10 զոհի պատասխանատուները բացահայտվեն, էս պահի դրությամբ որեւէ անձի մեղադրանք առաջադրված չէ որեւէ անձի սպանության համար։ Նախորդ եւ նոր իշխանության օրոք էլ մեղավորին որոշում է դատարանը»,- ասաց նա:
Պաշտպանը  նշեց, որ եթե  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ չաներ հավաքվել դատարանի մոտ, որեւիցե մեկը չէր գնա դատարան. «Դատարանները մնացել են միակ մարմինները, որ ապօրինություններին փորձում են խոչընդոտել: Երբ իշխանությանը ոչ հաճո որոշում է կայացվում, միանգամից դատարաններն են արգելափակում»,- ասաց Պողոսյանը:
Ուղերձով է հանդես եկել Գարեգին Բ ամենայն հայոց կաթողիկոսը. «Կոչ ենք ուղղում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին` ցուցաբերել հանդարտություն, զերծ մնալ բռնություններից, խաղաղությամբ, ազգային միասնության ոգով եւ միմյանց նկատմամբ սիրով առլեցուն ներդնելու բոլոր ջանքերը` հաղթահարելու համար մեր առջեւ ծառացած մարտահրավերները»: