Ժողովրդին հայտնի Ավանի կամրջի հարևանությամբ բախվել են երկու Mercedes․ կա վիրավոր
Այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11։15-ի սահմաններում Մյասնիկյան պողոտայում, ժողովրդին հայտնի՝ Ավանի կամրջի մոտ, բախվել են 26-ամյա Տիգրան Զաքարյանի վարած Mercedes C300 մակնիշի և 29-ամյա Հովհաննես Ալիխանյանի վարած Mercedes Sprinter մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով Mercedes C300-ի վարորդը, ում առաջինն օգնության են հասել քաղաքացիները, օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնությունն է ստացել, ապա տեղափոխվել թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։
Օպերատիվորեն դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Գոռ Առաքելյանի, վաշտի հրամանատար Գեղամ Եփրեմյանի գլխավորությամբ; Տեղում ուժեղացված ծառայություն են կատարում նույն վաշտի ավագ պարեկներ Լևոն Սադաֆյանն ու Արամ Սաֆարյանը;
Վթարի մասին Պարեկային ծառայության Երևանի գնդից տեղեկությունը փոխացնել են Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ բաժնի պետ Գոռ Թադևոսյանի, քննիչ Արամազդ Հարությունյանի գլախվորությամբ։ Վթարի փաստով Ա․ Հարությունյանի կողմից նախաձեռնվել է վարույթ։ Քննիչի հանձնարարականով՝ ավտոմեքենաները տեղափոխվում են Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք։