«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը հանդիպում է ունեցել մշակույթի գործիչների հետ, քննարկել ոլորտի խնդիրները
Յուրաքանչյուր ոլորտում բարեփոխումների ու շոշափելի փոփոխությունների հասնելու համար նախևառաջ պետք է բացահայտել առկա խնդիրները, իսկ դա հնարավոր է միայն տվյալ դաշտում գործող մարդկանց լսելով, նրանց հետ երկխոսության հարթակ ձևավորելով։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ, Երևանի ավագանու ընտրություններում կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Մանե Թանդիլյանը հանդիպում է ունեցել մշակույթի գործիչների հետ, քննարկել ոլորտի խնդիրները, անհրաժեշտ առաջնահերթ փոփոխությունները, նոր սերնդին ազգայինին ավելի հաղորդակից դարձնելու կարևորությունն ու միջոցները։
Նրանց կողմից բարձրաձայնված հիմնախնդիրները, մտահոգություններն ու առարկայական առաջարկությունները մարմնավորվելու են որպես առաջադրանք՝ հետագայում ամենայն պատասխանատվությամբ ու հետևողականությամբ իրագործվելու պայմանով։