Նորից օլիգարխիան իշխանության հետ սերտ կապերի մեջ է, իսկ կոռուպցիա, իրականում, կա․ Սամսոն Գրիգորյան
«Երևանում քաղաքացիների հարկերն անիմաստ մսխվում են։ Օրինակները բազմաթիվ են։ Եթե թվարկեմ, այսօր չենք ավարտի։ Մի քանիսը թվեմ․ համացանցում մարդիկ այսօր տեսանյութեր են հրապարակում, թե ինչպես է 2 օր առաջ արված ասֆալտն այսօր քանդվում։ Ես դա համարում եմ՝ հարկատուի գումարները պատռել, գցել մի կողմ։ Կամ բարեկարգում են հրապարակ, կամուրջներ և այլն, բայց վերանորոգվածն ավելի վատթար վիճակում է լինում, քան մինչ վերանորոգումն էր։ Նորից հարկատուների գումարների մսխում․․․
Գնում ենք թանկանոց ավտոբուսներ, որոնք երթևեկում են քանդված փողոցներով և շատ շուտով մենք կունենանք գեղեցիկ ավտոպարկ, որտեղ կանգնած են լինելու փչացած ավտոբուսներ, որոնց փոխարինող մասերն այնքան թանկ կլինեն, որ քաղաքը չի կարողանալու դրա տակից դուրս գալ»։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Սամսոն Գրիգորյանը հարցազրույց է տվել Hayastan.news լրատվական կայքին`