Կուսակցության պաշտոնական էջում գործում է քաղաքացիների առաջարկությունների հարթակ, մեր թիմակիցները նույնպես վերհանել են հիմնական խնդիրները և դրանց լուծման առաջարկները․ Մանե Թանդիլյան
Արդեն մեկ ամիս է՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցության պաշտոնական էջում գործում է քաղաքացիների առաջարկությունների հարթակ, որտեղ նրանք հնարավորություն ունեն ներկայացնելու մայրաքաղաքում իրենց կողմից նկատված հիմնախնդիրները և դրանց լուծման իրենց առաջարկները։
Միևնույն ժամանակ, մեր թիմակիցները Երևանի թաղամասերում բնակիչների հետ հանդիպումներում նույնպես վերհանել են հիմնական խնդիրները և դրանց լուծման առաջարկները։
Ավելի քան 700 էլեկտրոնային նամակների և 6000-ից ավել անմիջական շփումների արդյունքում՝ մեր քաղաքացիները ներկայացրել են Երևանի բազմաթիվ խնդիրներ, որոնցից առաջնայիններն են՝
ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԽՆԴԻՐՆԵՐ՝ կանգառներում երկար սպասել, խցանումներ, երեկոյան ժամերին տրանսպորտի բացայակություն, գերծանրաբեռնված ավտոբուսներ և այլն,