Կամ ես կարող եմ լինել Բաբկեն Թունյանին լավ բարեկամ, կամ՝ Մոսկովյանի հացենիները ոչնչացնողները. մենք նույն ընկերների ցանկում չենք կարող լինել․ Վիկտոր Մնացականյան (տեսանյութ)
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար, Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած Վիկտոր Մնացականյանը, որն ընտրություններին մասնակցելու է «Հաղթանակ» կուսակցության ցուցակով, հայտարարել է, որ իրենց հաղթելու դեպքում Երևանում հասարակական տրանսպորտը դառնալու է անվճար։ Սա սոցցանցերում քննարկման թեմա է դարձել։ «Իր լավ բարեկամ» Վիկտոր Մնացականյանի այս խոստմանն իր ֆեյսբուքյան էջում արձագանքել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Բաբկեն Թունյանը՝ նշելով․ «Անվճար ոչինչ չի լինում։ Եթե հայտարարվում է, որ այսինչ ծառայությունն անվճար է, դա պարզապես նշանակում է այդ ծառայության համար վճարում են ոչ թե այդ ծառայություններից օգտվողները, այլ բոլորը, իրենց վճարած հարկերով»։
Մինչդեռ, Վիկտոր Մնացականյանը Hayastan.news-ի հետ զրույցում ասաց, որ իր խոստումն իրականցնելն իրատեսական է, և ինքը գիտի՝ որտեղից գտնել այդ գումարները, որոնց հաշվին հասարակական տրանսապորտը Երևանում կարող է դառնալ բոլորի համար անվճար։
«Կամ ես կարող եմ լինել պարոն Բաբկեն Թունյանին  բարեկամը, կամ Մոսկովյանի հացենիները ոչնչացնողները, կամ ես եմ նրա լավ բարեկամը, կամ` քաղաքի կենտրոնում շինթույլտվությունը տվողները, մենք նույն ցանկում չենք կարող լինել»,-ասաց Վիկտոր Մնացականյանը։
Վիկտոր Մնացականյանը խոսել է Հայկ Մարությանի առաջադրման, Օպերայի հարակից տարածքի սրճանանները քանդելու և այլ հարցերի մասին։