ԱԺ-ն շարունակում է իր աշխատանքը. Օրակարգում է մարտի 1-ի տուժածների փոխհատուցման հարցը (ուղիղ)
Ազգային ժողովը շարունակում է իր հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի օրակարգում ընդգրված են ռեկորդային թվով հարցեր՝ 41:
Մայիսի 29-ի նիստում խորհրդարանը հավանություն չտվեց ՀՀ նախագահի կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում Արթուր Վաղարշյանի թեկնածությանը: Խորհրդարանը դեռ նախորդ տարվա մայիսից չի կարողանում ՍԴ անդամի թափուր տեղը լրացնել:
Բացի այդ, ԱԺ-ն մերժեց բոլոր այն նախագծերը, որոնք բացասական եզարակացության էին արժանացել կառավարության կողմից:
Նախօրեին ԱԺ-ն քննարկել է ՏՄՊՊՀ եւ ՀԾԿՀ հանձնաժողովների անդամների ընտրության հարցը: Մեսրոպ Մեսրոպյանը, Սեդա Շահինյանը, Սերգեյ Աղինյանը, Կամո Սարգսյանն ընտրվել են ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամներ:
ՀՀ կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Նկատենք, որ հաշվի առնելով, որ մայիսի 28-ը ոչ աշխատանքային օր էր, ԱԺ հերթական նիստերը մեկնարկել են մայիսի 29-ին: Քանի որ օրակարգը շատ հագեցած է, ամենայն հավանականությամբ, այս շաբաթվա ընթացքում օրակարգը չի սպառվի եւ ԱԺ նիստերը կշարունակվեն նաեւ հաջորդ շաբաթ: