Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետ
Հայաստանի իշխանությունը չի անում այն ամբողջը, ինչը պիտի անի Լաչինի միջանցքի բացման համար
«Լաչինի միջանցքի, անցակետի հետ կապված Հայաստանի իշխանությունը չի անում այն ամբողջը, որը պիտի անի։ Միջանցքի բացումը ամենակարևոր հարցերից է, հստակ խախտվել են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի պայմանավորվածությունները»։
Այս մասին քիչ առաջ Ռուբեն Վարդանյանի ու Մանե Թանդիլյանի համատեղ հրավիրած մամուլի ասուլիսիում հայտարարեց Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
«Բոլորը խոսում են խաղաղության պայմանագրի մասին, բայց ոչ ոք չի խոսում նույն նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթի մասին, որոնց կետերը, ինչպես ասացի, կատարված չեն։ Այս ոճով իհարկե անվստահություն են բերում նույն խաղաղության պայմանագրի հետ կապված, որովհետև դա կարող է նույն կերպ լինել, ինչպես նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթի դեպքում։ Եթե նույն ձև է լինելու, կետերը չեն կատարվելու, ապա ինչ կապ ունի արդեն այս դեպքում, թե ինչ է ստորագրվել։ Հստակ պետք է խոսել՝ ինչ է ստորագրվել, ինչ կետերի շուրջ է ստորագրվել նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը։ Կարծում եմ, որ բոլոր կողմերը, երեք կողմն էլ պիտի խոսի այդ մասին»,- հավելեց նա։