Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետ
Հանգիստ խղճով գնացեք ընտրություններին և աջակցեք մեզ, որովհետև մենք գիտենք ֆինանսավորման աղբյուրները. Թանդիլյան
Մեզ հաճախ հարցնում են, որ եթե ընդդիմադիրը՝ դուք հաղթեք, ինչպե՞ս եք կառավարելու Երևանի բյուջեն, որովհետև կառավարության հետ աշխատանքի տեղ կա:
Այս մասին այսօր Մանե Թանդիլյանի և Ռուբեն Վարդանյանի համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Մանե Թանդիլյանը, պատասխանելով երևանցիների կողմից հաճախ տրվող հարցերին:
«Նախ ուզում եմ բյուջեյի մասին խոսել, հատկապես երբ ասում են, որ բյուջեյի մեծ մասը կառավարությունն է տալիս, ուզում եմ վստահեցնել մեր սիրելի երևանցիների, որ այո բյուջեի որոշ մաս կառավարության պետական հատկացումներ են, բայց այս բոլորը կարգավորվում են օրենքներով, բոլորը, և Կառավարությունը չի կարող չկատարել օրենքով սահմանված պարտականությունը»,- ասել է նա:
Ըստ Թանդիլյանի, երբ խոսում ենք պատվիրակված լիազորությունների մասին, որոնք Երևանի բյուջեի 40 %-ն են կազմում, սրանք լիազորությունների են, որոնք բյուջետային համակարգի մասին օրենքով են նախատեվում:
«Կառավարությունը պարտավոր է պատվիրակել լիազորություններ համայնքներին, և դրա համար իրականացնել հատկացումներ, սա բարի կամքի դրսեվորումներ չէ:
Մյուս մասը դոտացիաներն են, որոնք բյուջեի 15 %-ն են կազմում, և սրանք նույնպես կարգավորովում են օրենքով: Մյուսն էլ սուվենցիաներն են, մոտավորապես 5 %»,- ասել է նա:
Հարցի պատասխանը Մանե Թանդիլյանը եզրափակեց հորդորով.
«Այս ամենը, մեզ համոզմունք է տալիս, որ սիրելի երևանցիներին ասենք հանգստ խղճով գնացեք ընտրություններին և աջակցեք «Ապրելու երկրին», որովհետև մենք գիտենք ֆինանասավորման աղբյուրները և անհնարին է, որ դրանք տեղի չունենան»,- ասել է նա: