Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետ
Մենք միակ ուժն ենք, որը 100 տոկոսանոց քաղաքական օրակարգով է մասնակցում այս ընտրություններին․ Սուրեն Պետրոսյան
«Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցությունը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հանդիպեց Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի բնակիչների հետ։ Հանդիպման ընթացքում կուսակցությունը ներկայացրեց իր նախընտրական ծրագրերն ու երկրի առջև ծառացած խնդիրների լուծման ուղիները։
Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ կուսակցության ղեկավար, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Սուրեն Պետրոսյանը խոսեց նաև քարոզարշավի ընթացքում թույլ տված բացթողումներից։
Ըստ Պետրոսյանի, առաջին բաց թողումը եղել է տեսաուղերձների պակասը, քանի որ մինչև քարոզարշավը պետք էր հնարավորինս ավելի պարզ ու մատչելի ներկայացվեին անելիքներն ու խնդիրները։
Սուրեն Պետրոսյանի փոխանցմամբ, երբեք իրենց հիմնական խնդիրը չի եղել ճանաչելի դառնալը, խնդիրը եղել է բովանդակությունը, որոշ ճանապարհ անցնելը, ինչից հետո ճանաչելիությունն ինքնաբերաբար կլինի։
Գրեթե բոլոր վարչական շրջաններում բավականին լավ էր ընդունվում այն, որ «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցությունը նոր ուժ է, երիտասարդ են, որովհետև մարդիկ իրականում ցանկանում են այս փակ շղթայից դուրս գալ, նոր ուժ տեսնել։ Սակայն կուսակցության ղեկավարի կարծիքով, մարդիկ շատ բծախնդիր են դարձել և միայն նոր ուժ լինելն այլևս առավելություն չէ։
Սուրեն Պետրոսյանի համոզմամբ, անպատասխանատու կլիներ իրենց կողմից, որպեսզի առանց ճանաչելիության ձեռք բերման, խնդրեին, որպեսզի մարդիկ քվեարկեն իրենց օգտին։ Իրենց նպատակն է, որպեսզի մարդիկ ուշադրություն դարձնեն իրենց գործունեությանը։
Երևանի քաղաքապետի թեկնածուի փոխանցմամբ, իրենք միակ ուժն են, որը 100 տոկոսանոց քաղաքական օրակարգով է մասնակցում այս ընտրություններին, առանց քաղաքային կոմպոնենտի ու ինչպես վստահեցնում է Սուրեն Պետրոսյանը, իրենք առաջին ուժն են, որը հանդես է գալիս նման օրակարգով։
«Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության խորհրդի անդամ Վահե Թորոսյանի փոխանցմամբ, քարոզարշավի հիմնական նպատակն է ներկայացնել օրակարգը և տեսլականը բոլոր հնարավոր միջոցներով և տեխնոլոգիաներով։ Օգտագործելով նաև սոցալական մեդիա դաշտը փորձում են այն դարձնել էլ ավելի հասանելի հասարակությանը, չնայած այն փաստին, որ հասարակության մոտ բարդ է սերմանել տարբեր գաղափարները՝ շատերը հուսալքված են և չեն տեսնում ապագայի ելքը։
Բացի այդ, կուսակցությունը Երևան քաղաքի ընտրությունները դիտարկում է որպես իշխանափոխության հնարավորություն, քանի որ այս ընտրություններով հնարավոր կլինի մասնակիորեն փոխել իշխանությունը։