Արդյունաբերական վերածնունդի օրակարգ․ «Միասնության թևեր»-ը ներկայացրեց իր տնտեսական տեսլականը Մենք այնքան ենք իրար ատում ու այնքան ենք իրար հանդեպ թշնամացած, որ մեզ օտար թշնամիներ էլ պետք չեն. Մհեր ԱվետիսյանԲաց նամակ ՀՃՇ առաջնորդ գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին` Ազգային Հպարտության Տրիբունալի վերաբերյալԱշխարհաքաղաքական նոր «մեսիջներ». անվտանգության ավանդական երաշխիքներն այլևս հուսալի չեն. «Փաստ» Ընտրությունների մասնակցության յուրաքանչյուր ձայնի ուժը և լռության գինը. «Փաստ» Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» «Այս ամենն իրավունքի գերակայության և իրավականության հետ աղերս չունեցող գործընթաց է՝ բացառապես տեղավորվող քաղաքական ծիրում». «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» «Ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն մի քանի խոշոր գաղափարական դաշինքների մեջ և պարտության մատնեն գործող վարչախմբին». «Փաստ» Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» ՔՊ-ում էլի ներքին խմորումներ են. «Փաստ» Շոուի վերածված «արդարադատություն». Վահե Հակոբյանի գործի իրական նպատակը. «Փաստ» Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետ
Հայկ Մարությանի համացանցային «կոնտենտը» որքանո՞վ կազդի ընտրությունների ելքի վրա. «Փաստ»
Երևանի ավագանու ընտրությունները վճռորոշ փուլ են մտել։ Ընդգծված առաջատարներից մեկը նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանն է, որի վերադարձը քաղաքականություն բավական հետաքր քիր ձև ով եղավ, կարելի է ասել՝ գեղարվեստորեն. նախ՝ համացանցում նա հրապարակեց իր «Քաղաքապետը» ներկայացումը, որը հումորային ձևով պատմում է անցած երեք տարում քաղաքականության մեջ նրա փորձի ու իր երբեմնի կուսակցական ընկերների խարդավանքների մասին։ Ինչ խոսք, պետք է ընդունել, որ տեսանյութը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել. այն արդեն ավելի քան մեկ միլիոն մարդ է դիտել, ինչը հայալեզու «կոնտենտի» համար բավական տպավորիչ թիվ է:
Ըստ այդմ, շատերը հիմա կես կատակ - կես լուրջ նշում են , որ եթե անգամ այդ դի տումների 2030 տոկոսը երևանցիներ լինեն , ապա այդ փաստը լրջորեն կարող է ազդել ընտրությունների ելքի վրա։ Բացի այդ, անկարևոր չէ հիշել Մարությանի հստակ հայտարարությու նը՝ ոչ մի համագործակցություն ՔՊ - ի ու նախկինների , իր ձևակերպմամբ՝ «սևերի» հետ։ Այս դիրքորոշումը կարող է շատ աջակիցներ հավաքել երևանցիների շրջանում, ինչը, կարծես թե , ապացուցվում է Մարությանի քարոզարշավային հանդիպումներին մարդ կանց դրական ընդունելությունից։
Մյուս կող մից՝ իշխող ՔՊ - ում գնալով ավե լի են ան հանգս տանում ստեղծված իրավիճակով, քանի որ նույնիսկ տեղեկատվական ակտիվ արշավը, հակաքարոզչությունը, վարչական ռեսուրսի կիրառումն ու խախտումները , որոնց մասին բարձրաձայնում են անգամ ներկա իշխանության «սիրելի» արևմտամետ ՀԿ-ները, ի վիճակի չեն իշխող ուժի համար ապահովելու 50 տոկոս+1 ձայն: Դա է պատճառը, որ բարձրաստիճան պաշտոնյա ու պատգամավոր քպականները անձամբ մասնակցում են քարոզարշավին , ավելին, մեր տեղեկություններով, փորձում են համոզել Նիկոլ Փաշինյանին, որ գոնե վերջին օրը միանա քարոզաշավին։ Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, Փաշինյանը դեռևս չի արձագանքել այդ «հրավերին»։