Տիգրան Բարսեղյանը հեռացավ Հայաստանի հավաքականից Շվեդիան իր նոր տարեկան հետախուզական զեկույցում Ռուսաստանին անվանել է «գլխավոր ռազմական սպառնալիք»ՌԴ–ն մեղադրել է Telegram-ին «արտասահմանյան հետախուզական գործակալություններին» նամակագրությունը բացահայտելու մեջՀայաստանը դառնում է Կովկասի առաջին թեկնածուն` «Գաստրոնոմիայի համաշխարհային տարածաշրջան 2028» կոչման համարԸնտրական շրջանի բացումից երկու օր անց․ Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինՌԴ-ն հույս ունի, որ Իրանի շուրջ բանակցությունները չեն ավարտվի ռազմական արկածախնդրությամբ. ԶախարովաiPhone 18 Pro-ն և Pro Max-ը կունենան միայն eSIM44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետԵրևանում մոռացել են հայկական երկաթուղում կատարված ռուսական ներդրումների մասին. ԶախարովաԻրանի դեմ նոր պшտերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. Էրդողան Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք Չալաբյան
Արման Վարդանյան. Նիկոլ Փաշինյանի լեգիտիմության մակարդակը 9,5% է
«Միասնություն» համազգային շարժման ղեկավար Արման Վարդանյանը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում.
Գ. Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ,  «Միասնություն» շարժման հիմնադիր Արման Վարդանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնում է․
«Երևանի ավագանու ընտրությունները հստակորեն հաստատեցին մի կարևոր հանգամանք. Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանությունն այժմ չունի լեգիտիմ իրավունք՝ ներկայացնելու հայ ժողովրդին ու նրա շահերը Արցախի հիմնախնդրի և դրա լուծման բանակցություններում, Հայաստանի տնտեսության զարգացման հարցում, ՀԱՊԿ շրջանակներում ռազմավարական դաշնակիցների հետ հարաբերություններում։
Այս ընտրությունները բացահայտեցին այն, ինչ մենք վաղուց ասում էինք. Փաշինյանի և նրա թիմակիցների արկածախնդրությունն այս մարտավարական և ռազմավարական հարցերում զայրացրել են հայ ժողովրդին, հանգեցրել նրա նկատմամբ հանրային վստահության և Փաշինյանի ռեժիմի լեգիտիմության կորստի։
Ընտրություններին մասնակցել է ընտրելու իրավունք ունեցողների 28,94 տոկոսը։ Նրանցից 33,81 տոկոսը քվեարկել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին, ինչը կազմում է ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների միայն 9,5 տոկոսը։ Հաշվի առնելով, որ իշխանությունը մոբիլիզացրել է իր ողջ ընտրական ռեսուրսը, ստացվում է, որ հենց այս 9,5 տոկոսը առավելագույն արդյունքն է, որին Փաշինյանն ու իր կուսակցությունը կարողացան հասնել մայրաքաղաքի ավագանու ընտրություններում։
Անկախ նրանից, թե ով կդառնա քաղաքապետ, մի բան պարզ է. Փաշինյանը ջախջախիչ պարտություն է կրել Երևանի ավագանու ընտրություններում՝ դրանով իսկ բացահայտելով իր թիմի անարդյունավետությունն ու մարդկանց ճնշող մեծամասնության հիասթափությունը նրանից։ Դա թիմային պայքար էր, որը ղեկավարեց անձամբ ինքը՝ հրապարակավ կոչ անելով ձայն տալ Տիգրան Ավինյանի օգտին և պատասխանատվություն ստանձնելով ընտրությունների արդյունքների համար։ Այսպիսով, սա առաջին հերթին Նիկոլ Փաշինյանի, իսկ հետո միայն Տիգրան Ավինյանի ու ՔՊ-ի մյուս անդամների բացահայտ պարտությունն է։
Հաշվի առնելով խորը քաղաքական ճգնաժամային իրավիճակը՝ կոչ եմ անում բոլոր հասարակական-քաղաքական ուժերին խորհրդակցություններ սկսել՝ երկիրը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին նախապատրաստելու համար, ինչը միակ ելքն է այս անհեթեթ իրավիճակից։ Ընդամենը 9,5 տոկոս ձայն ունեցող քաղաքական ուժը չի կարող և իրավունք չունի շարունակելու միանձնյա որոշումներ կայացնել երկրի ու մեր սերունդների ճակատագրի վերաբերյալ։ Ես չեմ ուզում, որ քաղաքական կուսակցությունը, անկախ իր անունից, որն ունի այդքան ցածր վստահության վարկանիշ, որոշի մեր երեխաների ու մեր պետության ճակատագիրը։
Այս իրավիճակում միակ լուծումը համախմբվելն է, նոր օրակարգ ձևավորելն ու նոր ընտրությունների գնալը՝ առանց ատելության, առանց մարդկանց «սևերի» ու «սպիտակների» բաժանելու, ինչպես քաղաքացիների վստահությունը կորցրած Փաշինյանի ներկայիս իշխանությունն է անում։ Միայն ժողովրդի վստահությունը վայելող նոր խորհրդարանը կկարողանա երկիրը տանել դեպի զարգացում և լուծել մեր պետության առջև ծառացած բոլոր, այդ թվում՝ ամենաբարդ, ռազմավարական խնդիրները»։