Ժողովրդական բաստիոնը մի օր անհետ սրբելու, տանելու է քեզ էլ, քեզ այդքան «դուխ» տվածներին էլ. Աննա Կոստանյան
Աննա Կոստանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Նկատե՞լ եք` քպ-ական որոշ պատգամավորներ նիկոլի դեմքի արտահայտությունն ու ձայնի տեմբր են ընդօրինակել, լրիվ դարձել են #նիկոլ:
Այս ռեպորտաժում մի քպ-ական պատգամավոր` Գևորգ Պապոյան անունով, առանձնահատուկ հոխորտանքով ու դեմքի ամբարտավան (էստեղ ուրիշ բառ ավելի կսազեր) արտահայտությամբ, բերանից փրփուրներ թափելով հաթաթա է տալիս. գայթակղությունը մեծ է ամենավերջին բառերով սրան հայհոյելու, բայց կզսպվեմ և կուզեմ ուշադրությունը հերթական անգամ սևեռել Ցեղասպանության կանխարգելման Լեմկինի ինստիտուտի փոխտնօրենի հայտարարության և ինստիտուտի հստակ դիրքորոշման վրա.
«ԱՐՑԱԽՈՒՄ ՏԵՂԻ Է ՈՒՆԵՑԵԼ ՈՉ ԹԵ ԷԹՆԻԿ ԶՏՈՒՄ ԿԱՄ ՄԵԿ ԱՅԼ ԲԱՆ, ԱՅԼ ՀԵՆՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ, քանի որ էթնիկ զտումը միջազգային իրավունքով ավելի մեղմ հանցանք է, քան ցեղասպանությունը...և եթե քայլեր չձեռնարկվեն սխալն ուղղելու համար, սա ԿԴԱՌՆԱ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ԱՄԵՆԱՀԱՋՈՂՎԱԾ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ ՄԵԿԸ»։
Իսկ վերջում, այնուամենայնիվ, քպ-ական Գևորգ Պապոյանին խորհուրդ կտամ օր առաջ խելքը գլուխը հավաքել ու դադարել աջ ու ձախ սպառնալիքներ թափել։ Ժող.բաստիոնը մի օր անհետ սրբելու տանելու է քեզ էլ, քո ամբարտավան դեմքն էլ, քեզ էդքան «դուխ» տվածներին էլ։