Ծայրահեղությունից ծայրահեղություն․ Մարինկա Խաչատրյանը նման մանկական տեսքով է ներկա գտնել իր համար կարևոր միջոցառմանը
«Գրիշա Աղախանյանի 50 երանգները». այս խորագիրն ունի շոումեն-դերասան Գրիշա Աղախանյանի առաջին «սթենդ ափ»-ը: Տարիներ շարունակ այս ժանրով ներկայանալու ցանկությունը նրա կյանքում իրականություն դարձավ միայն այն ժամանակ, երբ հատեց
Հունիսի 12-ին տեղի ունեցավ դերասանի երկար սպասված ներկայացումը, որը Մարինկա Խաչատրյանի համար այնքան կարևոր էր, որ դերասանուհին մի քանի օր առաջ հայտարարաել էր իր ինստագրամի էջում դրա մասին, ապա նաև ներկա գտնվել։
Սակայն մի բան է զարմանալի։ Այս դերասանուհին, ով գրեթե միշտ հագնվում է իր տարիքին ոչ համապատասխան ու միշտ քննադատության է արժանանում  «տոտայական» հագուստ կրելու համար, այս անգամ որոշել էր ներկայացմանը գնալ այսպիսի 12 տարեկան երեխայի կերպարով։
Դե, հնարավոր է առօրյա, ոչ տոնական, պրակտիվ ոճով հագնված դերասանուհուն այսպես ուղղակի հարմար էր, ու սանրվածքն էլ էլ ավելի է փոքրացնում նրան, սակայն նա պետք է անպայման հաշվի առներ, որ, բնականաբար, այստեղ կլինեն լրագրողներ, հայտնի մարդիկ ու ի վերջո պետք էր երևացող տեսք ունենալ։
Հուսով եմ մյուս անգամ նա ի նկատի կունենա ամեն ինչ։