ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ հավանություն տվեց մի շարք օրինագծերի
Հայաստանի Ազգային ժողովը հունիսի 24-ին առաջին ընթերցմամբ հավանություն է տվել մի շարք օրինագծերի, տեղեկացնում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Խորհրդարանականները, մասնավորապես, արտահերթ նիստի ընթացքում «կողմ են քվեարկել.
«Աղբահանման եւ սանիտարական մաքրման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու օրինագծին («կողմ» – 87, «դեմ» – 3, ձեռնպահ – 5);
«Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծին («կողմ» – 91, «դեմ» – 0, ձեռնպահ – 5);
«2017-2020 թվականներին պետական գույքի մասնավորեցման ծրագրի կատարման մասին» օրենքի տարեկան հաշվետվության հաստատման մասին օրինագծին («կողմ» – 98, միաձայն);
«Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծին («կողմ» – 98, միաձայն);
Քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծին («կողմ» – 96, «դեմ» – 1, ձեռնպահ – 2);
Հայաստանի Հանրապետության Վարչակատարողական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծին («կողմ» – 83, «դեմ» – 5, ձեռնպահ – 11);
«Կալանքի տակ գտնվող անձանց եւ ձերբակալվածների պահման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագծին («կողմ» – 97, միաձայն)։
Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեցին օրենք Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին («կողմ» – 100, միաձայն)։
Խորհրդարանականները երկրորդ ընթերցմամբ հավանության չարժանացրին «Փաստաբանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մաիսն օրինագիծը («կողմ» – 24, «դեմ» – 65, ձեռնպահ – 3)։