Կառավարության նիստի օրակարգում 52 հարց է, որից 32-ը՝ չզեկուցվող, երկուսը՝ գաղտնի (ուղիղ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությունն այսօր՝ հունիսի 27-ին, անցկացնում է հերթական նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված է 52 հարց, որից 32-ը՝ չզեկուցվող, երկուսը՝ գաղտնի:
- «Մանուկյան կոնյակի գործարանին», «Ռոյալ Գլաս գրուպ» ընկերությանը, «Քանաքեռի կարի ֆաբրիկային» արտոնություններ տալու մասին,
- Սպորտի բնագավառում նշանակալի նվաճումներ ունեցող մի շարք քաղաքացիների շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2019 թվականի ամառային զորակոչից տարկետում տալու մասին,
- «Սևանա լճի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության առաջարկության նախագծի մասին,
- «Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտ» պետական ոչ առեվտրային կազմակերպության ռեկտորի ընտրության արդյունքները հաստատելու մասին,
- Վարժական հավաքներ հայտարարելու մասին,
- Տիգրան Մանսուրյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված միջազգային փառատոնի անցկացման նպատակով «Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբին» որպես դրամաշնորհ 5 մլն դրամ գումար հատկացնելու եւ այլ հարցեր: