Հայեր ջան, իրավիճակը շատ ավելի վտանգավոր է, քան դուք պատկերացնում եք, և շարունակել նման կերպ ապրել ուղղակի չի կարելի. Մհեր Ավետիսյան
Հայեր ջան, իրավիճակը շատ ավելի վտանգավոր է, քան դուք պատկերացնում եք, և շարունակել նման կերպ ապրել ուղղակի չի կարելի։ Պետք է սթափվել և լրջորեն զբաղվել Հայաստանի անվտանգության վերականգնմամբ։
Հայաստանի անվտանգության ճարտարապետությունը քանդված է։ Ադրբեջանը օրական մի քանի անգամ կեղծ տեղեկություններ է տարածում այն մասին, որ հայկական բանակը կրակ է բացել Ադրբեջանի ուղղությամբ, իսկ մենք շարունակում ենք ապրել նորմալ կյանքով, կարծելով, որ վտանգավոր ոչինչ չկա։
Իշխանությունը շարունակում է իր և և քաղաքականությունը՝ էլ ավելի վտանգելով Հայաստանի անվտանգությունը, իսկ ընդդիմությունը զբաղված է միմյանց մեղադրելով ու քննադատելով։
Ազգակիցներ ջան, Հայաստանը պարտավոր է օր առաջ կանգնել իր ռազմավարական և միակ բարեկամ պետության՝ Ռուսաստանի կողքին, սեփական անվտանգությունն ապահովելու համար։
Աստված պահապան Հայաստանն ու հայ ժողովրդին։